Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Witaj 2013/2014

 

Rok szkolny 2013/2014

logo logoInformacja dla nauczycieli: harmonogram pracy Rady Pedagogicznej w ostatnim tygodniu wakacji do pobrania TUTAJ.


Sylwia Nocula i Darek Dymek - Sportowcy Szkoły26 czerwca 2014r. po raz kolejny uczniowie ZSZiO w Sułkowicach stanęli do sportowej rywalizacji w ramach Szkolnego Dnia Sportu. Sportowcami roku zostali uczniowie klasy II TMH: Sylwia Nocula i Dariusz Dymek. Fotorelacja.


Wolontariat - boccia (4)26 czerwca 2014r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunką panią Jolantą Listwan zorganizowali turniej gry w Boccię. Stanowił on podsumowanie ich całorocznej pracy, o której więcej przeczytać można w aktualnościach.  Fotorelacja.


19 Absolwenci zsz (30)13 czerwca 2014r. pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej ZSZiO w Sułkowicach. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy ich w szkole znowu na Zjeździe Absolwentów 18 października 2014r.  Fotorelacja.


Bo warto się uczyć...12 czerwca 2014r. na trzeciej lekcji gościliśmy w naszej szkole kolejnego Absolwenta, przewodniczącego Rady Miejskiej w Sułkowicach - pana Wiesława Moronia. Było to już czwarte spotkanie z cyklu "Bo warto się uczyć..", w którym wzięli udział tym razem uczniowie klas I TM i II TMH. Fotorelacja ze spotkania. Więcej informacji w aktualnościach.


DSC01557 64011 czerwca 2014r. w ZSZiO w Sułkowicach odbył się V Rejonowy Turniej Szachowy dla gimnazjalistów. Zwycięzcą został Arkadiusz Obajtek z  Bysiny. Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe. Więcej informacji w aktualnościach.


logo logoW piątek 6 czerwca odbyła się w naszej szkole VI edycja Gminnego Turnieju Ekologicznego tym razem pod hasłem „Człowiek częścią natury”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Sułkowice. Wyniki w aktualnościach.


2 Wycieczka turystyczna (22)W dniach 5-6 czerwca uczniowie klas III m i I TM uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczo-turystycznej Rogoźnik - Palenica Białczańska - Zakopane. Zdjęcia w galerii, sprawozdanie w aktualnościach.


familu20141 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania się mieszkańcom Sułkowic podczas Family Fest organizowanego przez miejscowe Gimnazjum. Impreza ta zgromadziła całe rodziny, które mogły zapoznać się z ofertą ZSZiO w Sułkowicach na przygotwanym stoisku oraz posłuchać wspomnień z praktyki w Londynie. Dla niezdecydowanych kandydatów była to okazja do podjęcia decyzji o kontynuowaniu nauki w naszej szkole :)


konferencja201429 maja 2014 r. uczniowie młodszych klas  ZSZiO w Sułkowicach mieli mozliwość zapoznania się z praktykami zagranicznymi w Londynie, w których uczestniczyli ich koledzy z klas III TG i III TH. W świetlicy szkolnej odbyła się konferencja upowszechniająca efekty projektu „Poznanie kultur i kuchni Wielkiej Brytanii”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach programu „Uczenie się przez całe życie” - LEONARDO DA VINCI. Więcej informacji w aktualnościach.


logo logo27 maja 2014 r. w Dniu Samorządu Terytorialnego w  ZSZiO w Sułkowicach odbył się Powiatowy Konkurs "Moja gmina, mój powiat, moja małą ojczyzna". Po wypełnieniu testu z wiedz, finaliści zaprezentowali przygotowany program wyborczy do rady gminy lub powiatu. Relacja z konkursu już wkrótce.


logo logo21 maja 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Diecezjalnego konkursu literackiego "Eucharystia - największy cud Bożej Miłości". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dwoje naszych uczniów - Patrycja Mikołajczyk ITG i Jan NAtanek IIITMH - zdobyło wyróżnienie.


Konstytucja 3 Maja (6)30 kwietnia 2014 r.odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Fotorelacja.


Wirtualny Festiwal Wielokulturowy - Magda i jej dzieło30 kwietnia 2014 r.szóstka uczniów z klas pierwszych technikum wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym. Konkurs okazał się niełatwy, mimo to Kamil i Magda znaleźli się wśród zwycięzców dwu konkurencji. Zdjęcia.


Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny (17)30 kwietnia 2014 r.uczniowie klasy III mwz wywalczyli trzecie miejsce w w Powiatowym Konkursie Motoryzacyjnym. Fotorelacja.


Wystawa o szkole (5)Od 28 kwietnia 2014 r.w sułkowickiej Izbie Tradycji w Rynku można oglądać inaugurującą obchody 120–lecia szkoły wystawę „Z biegiem lat, z biegiem dni - 120 lat Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach”. Film.


Najlepsza absolwentka - Joanna Garbień25 kwietnia 2014 r. pożegnaliśmy absolwentów klas czwartych technikum. Przed nimi ważne egzaminy: maturalny i zawodowy. Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki! Fotorelacja z pożegnania.


Tym razem pogoda sprzyja...Przez cały kwiecień 2014 r. trwają intensywne prace przy budowie nowej hali laboratoryjno-warsztatowej, powoli nowy budynek wynurza się z ziemi :) Fotorelacja z budowy.


13 Rady dla młodzieży11 kwietnia 2014 r. po długiej przerwie kolejna grupa uczniów spotkała się z naszymi absolwentami. Pani Anna Kordas (Dziedzic) i pan Krzysztof Trojan m.in. przybliżyli ideę wolontariatu i zachęcali do rozwijania swoich pasji. Fotorelacja ze spotkania. Więcej informacji w aktualnościach.


15 Dawne szkolne kroniki11 kwietnia 2014 r. o godz.8.00odbyło się drugie spotkanie z cyklu  "Bo warto się uczyć...". Tym razem w Szkole pojawił się absolwent pan Paweł Oskwarek, który na koniec zaprosił uczniów do zwiedzenia swojej firmy SPLIT-2. Fotorelacja ze spotkania. Więcej informacji w aktualnościach.


08 Pani Bernadeta Żurek8 kwietnia 2014 r. odbyło się pierwsze z cyklu spotkań młodzieży z absolwentami pod hasłem "Bo warto się uczyć...". Jako pierwsi podzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami panie Agnieszka Bernecka i Bernadeta Żurek (Łącka) oraz pan Piotr Budzoń. Fotorelacja ze spotkania. Więcej informacji w aktualnościach.


Podczas zajęć4 kwietnia 2014 r. uczniowie wyjeżdżający na praktyki zawodowe do Londynu po raz drugi wyjechali na całodniowy intensywny kurs języka angielskiego do British Council. Zdjęcia.


02821a1c3c2847b19ff2b6b87f3ab05c s26 marca 2014 r. ruszyła budowa hali laboratoryjno-warsztatowej. Nowoczesna hala laboratoryjno-warsztatowa powstaje przy głównym budynku szkoły, przy ul. Szkolnej 34, to inwestycja na miarę 120-lecia szkolnictwa zawodowego w Sułkowicach.


Dzień Konkursowy (1)26 marca 2014r. był w ZSZiO w Sułkowicach Dniem Konkursowym. Gimnazjaliści zmagali się w ramach dwóch Konkursów Powiatowych: Deutschfan i Strona www. Odbyła się także kolejna edycja Konkursu Dyplom. Fotorelacja ze wszystkich trzech konkursów w galerii zdjęć.


jasna goraDnia 25 marca 2014r. uczniowie klas maturalnych udali się wraz z wychowawcami, panem dyrektorem i księdzem Leszkiem w pielgrzymkę na Jasną Górę, by prosić o pomoc podczas zblizających się egzaminów. Fotorelacja.


logo logoPiotr Mlak uczeń klasy II TM/H laureatem XII Powiatowych Zawodów Matematycznych! Piotr Garbień z klasy I TM wyróżniony w gronie uczniów klas pierwszych technikum startujących w Zawodach! Więcej w aktualnościach.


logo logo21 marca 2014r. uczennica naszej Szkoły, Sylwia Rymarczyk, zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Gastronomicznym "Na góralską nutę", za polędwicę po góralsku na oscypku. Zdjęcia.


Festiwal Zawodów 2014 (13)Od 20 do 22 marca 2014r. nasza Szkoła bierze udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2014, których organizatorem jest Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie. Nasza szkoła reprezentowana jest w branży turystyczno-gastronomicznej. Więcej informacji. Fotoreportaż.


logo logoW dniach 16 i 17 marca 2014 r. klasa I TG uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej. Celem wycieczki była Akademia Efektywnej Przedsiębiorczości „Makro” w Warszawie. Więcej informacji w aktualnościach.


DawidiPiotrekW dniu 15 marca 2014r.pięciu chłopców uratowało tonącego w Rabie mężczyznę. Wśród nich była dwójka uczniów naszej szkoły: Dawid Ostrowski i Piotr Starzec z kl. I mwz.


Zdjęcie0009aaW dniach 17-19 marca 2014r.odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych Przytuliska w Harbutowicach. Szczegóły akcji w Aktualnościach.


2014 - Dni Otwarte (40)Dnia 12 marca 2014r.w godz. 9.00 - 14.00 odbyły się Dni Otwarte. Naszą Szkołę odwiedzili uczniowie z Gimnazjów w Sułkowicach, Rudniku, Budzowie, Izdebniku, Lanckoronie i Zembrzycach. W programie: prezentacja Szkoły, pokaz umiejętności uczniów, zwiedzanie i poczęstunek. Fotorelacja.


Targi Powiatowe (39)Dnia 12 marca 2014r. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zaprezentował się na Targach Edukacyjnych w Myślenicach. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością. Zobaczcie dlaczego - fotorelacja.


logo logoW dniu 10 marca 2014r.odbył się konkurs z wiedzy o kulturze. Zwyciężczynią została Magdalena Profic z kl. I TG,  zaś kolejne miejsca zajęli: Joanna Frączek z kl. ITG oraz Paweł Jończyk z kl. I TMMt.


I już po wszystkimDnia 7 marca 2014r. Wioletta Krasek i Piotr Mlak wzięli udział w etapie diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem "Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary". Więcej w aktualnościach. Zdjęcia.


logo logoW sobotę 22 marca 2014r. odbędą się XII Powiatowe Zawody Matematyczne. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń obok sali 20, zaś dodatkowych informacji udzielają mgr M. Biernat i mgr inż. S. Rylewicz. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału Zawodach. Więcej w aktualnościach. Regulamin.


dyplom2014Dnia 26 marca 2014r. odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Dyplom "Zawodowe pasje". Zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów Techników oraz Zasadniczych Szkół Zawodowych. Tu do pobrania regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.


2014deutschfanSerdecznie zapraszamy gimnazjalistów do udziału w II edycji konkursu języka niemieckiego „DEUTSCHFAN”, który odbędzie się 26 marca 2014r. w naszej szkole. Tegoroczny temat przewodni konkursu to ESSEN UND TRINKEN. Tutaj pobierzesz regulamin, formularz zgłoszeniowy, test leksykalno-gramatyczny z ubiegłego roku i materiały do konkursu.


Wystawa o szkole (13)Od dnia 26 lutego 2014r.w myślenickiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej można oglądać inaugurującą obchody 120–lecia szkoły wystawę „Z biegiem lat, z biegiem dni - 120 lat Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach”. Zaproszenie. Sprawozdanie z wernisażu w aktualnościach. Galeria zdjęć.


20140207 101202Uczniów gimnazjów zapraszamy na zajęcia z robotyki od 3-7 lutego 2014r. Wszystkich naszych uczniów zapraszamy na ciekawe zajęcia zaplanowane w czasie ferii. Już dziś możecie zapoznać się z ofertą :)


Konkurs Stół Walentynkowy (2)30 stycznia 2014r. zorganizowano kolejny Dyżur Pedagogiczny dla rodziców. Wtedy też odbył się konkurs "Stół walentynkowy pięknie nakryty. Zdjęcia z Dyżuru. Zdjęcia z konkursu.


wycelowane ….30 stycznia 2014r. odbył się V Noworoczny Powiatowy Turniej Strzelecki dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nim udział 27 zawodników. Więcej informacji i wyniki - w aktualnościach, zdjęcia -  w Galerii.


logo logoW piątek 20 grudnia 2013r. nauczycielka naszej szkoły, pani Maria Karaś, została odznaczona srebrną odznaką "Za zasługi dla Piłki Ręcznej". Więcej w aktualnościach.


zyceniaW piątek 20 grudnia 2013r.o godzinie 12:00 rozpoczęły się wigilie klasowe, a po nich wigilia pracowników szkoły przygotowana przez uczniów technikum gastronomicznego pod okiem pani Elżbiety Moskały. Fotoreportaż.


logo logoKolejne sukcesynaszych uczniów: Sylwia Rymarczyk - III miejsce w konkursie powiatowym "Warzywa na polskim stole", Zuzanna Żołnierek - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na esej globalny, zaś Jan Zajda - wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Historycznym.


logo logoW piątek 13 grudnia 2013r.w godzinach 9:30 - 11:30przeprowadzone zostały eliminacje Powiatowego konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów z naszej szkoły. Za uczestników trzymamy kciuki!


Szlachetna Paczka (03)7 i 8 grudnia 2013r.miał miejsce Finał Szlachetnej Paczki, w którego przeprowadzenie zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej Szkoły.


mikołaj 2013 (1)W czwartek 5 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach odbyło się okolicznościowe przedstawienie pt. "Mikołajki".


logo logo2 grudnia 2013r.uczennica klasy IV TMG Joanna Garbień odebrała w Krakowie stypendium Prezesa Rady Ministrów.


logo logo29 listopada 2013r.uczniowie klas pierwszych obejrzeli program słowno-muzyczny przygotowany z okazji Imienin Patrona Technikum - Karola Wojtyły. Zdjęcia


logo logo29 listopada 2013r.trzy klasy - III mwz, II TMH i III TMH - uczestniczyły kolejno w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych.


wyklad rak16 listopada 2013r.uczniowie z koła biologicznego wraz z opiekunką ponownie odwiedzili progi Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie wysłuchali dwóch wykładów.


Wycieczka - Młoda Polska (04)15 listopada 2013r.uczniowie klasy III TMH pojechali na wycieczkę przedmiotową "Kraków młodopolski". Więcej w aktualnościach i galerii zdjęć.


fantom15 listopada 2013r.uczniowie z klas 1TM, 1 TG i 2TMH uczestniczyli w szkoleniu z zakresu „BLS – pierwsza pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia”. Galeria zdjęć.


11 Listopada (9)12 listopada 2013r.odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Była to równiwż okazja do wręczenia uczniom nagród zdobytych w różnych konkursach. Galeria zdjęć.


Sprawni jak żołnierze 1 (24)12 listopada 2013r.po raz siódmy odbył się bieg na orientację "Sprawni jak żołnierze", w którym rywalizowali uczniowie naszej szkoły i gimnazjaliści. Więcej w aktualnościach. Galeria zdjęć.


szachy16 listopada 2013r.w Myślenicach odbyła się Powiatowa Licealiada Szachowa. W grupie chłopców trzecie miejsce wywalczył Piotr Garbień a piąte - Dariusz Dymek, obaj z naszego Technikum Mechatronicznego.


nowe pracownie (96)Dnia 30 października 2013r. o godzinie 1200 odbyło się uroczyste otwarcie nowych pracowni specjalistycznych gastronomicznych i hotelarskich. Uroczystość połączona była z pokazem umiejętności kulinarnych uczniów. Więcej w aktualnościach, fotoreportaż w Galerii.


20131025 113231Dnia 25 października 2013r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do PZL Mielec finansowana ze środków unijnych. Wzięli w niej udział uczniowie szkół zawodowych i technikum. Więcej w aktualnościach.


kursyRuszyły kolejne kursy organizowane w ramach projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Małopolsce". Ponad stu uczniów zdobędzie nowe kwalifikacje pożądane na rynku pracy. Szczegóły w zakładce "Nieodpłatne kursy zawodowe".


Mitologiczny świat (1)18 października 2013r. klasa I TG zwiedziła Muzeum Czartoryskich, gdzie uczestniczyła w lekcji "Bogowie i herosi" oraz Pałac Biskupa Erazma Ciołka z kolekcją sztuki staropolskiej. Zobacz zdjęcia.


515 października 2013r. klasa I TM zwiedziła 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL. Zobacz zdjęcia.


DSCN427014 października 2013r. społeczność szkolna ZSZiO w Sułkowicach po raz ósmy wyrusza w Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zobacz zdjęcia.


rozaDnia 11 października 2013r. uczniowie ZSZiO w Sułkowicach złożyli swoim nauczycielom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Zobacz zdjęcia


 DSC00316Dnia 3 października 2013r. odbył się wewnątrzszkolny Turniej Szachowy. Wyniki i zdjęcia w aktualnościach.


DSCF5103Jesienne wyjazdy w Pieniny: 25-27 września 2013r. - klasa IV Thi, 3-4 października 2013r. - klasa III TMH (zdjęcia w galerii).


26 września 2013r. w ramach obchodów Dnia Języków Obcych odbył się konkurs wiedzy o językach europejskich.


25Wycieczki zawodoznawcze: 25 września 2013r. - mechatronicy z klas II i III ( galeria zdjęć17 września 2013r. - hotelarze z klas II i III (czytaj więcej i zobacz galerię zdjęć.) ),


 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.