Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

Nabór na rok szkolny 2017/2018 trwa!

Nasza oferta:

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Technik mechanik   --  --  -- Technik mechatronik

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik hotelarstwa

---

Branżowa Szkoła I stopnia

Szkolne Wybory Książek w ZSZIO w Sułkowicach!

Wspólnie tworzymy listę najciekawszych i najpoczytniejszych książek. Celem akcji jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbioru biblioteki szkolnej do potrzeb jej czytelników. Akcja potrwa od 23 do 31 marca 2017r. Na karcie wyborczej prosimy o podanie od jednego do trzech tytułów ostatnio przeczytanych i wartych polecenia książek oraz tytułów książek, które według was warto zakupić do biblioteki szkolnej. Karty prosimy wrzucać do urny wyborczej w bibliotece szkolnej. Dodatkowo, aby dotrzeć do wszystkich wyborców, łącznicy klasowi w tygodniu obejmującym akcję na lekcji wychowawczej zbiorą wasze propozycje, aby każdy miał możliwość oddania głosu na swoją ulubioną książkę. Zapraszamy do udziału w akcji! Członkowie koła bibliotecznego.


UWAGA!!!

"Drodzy czytelnicy! Z okazji Walentynek - 14 lutego zapraszamy Was na randkę …. z książką.
Postawcie na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Dajcie się skusić i pożyczcie w bibliotece książkę w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet w gatunku, który dotąd omijaliście. Kto wie, może spędzicie niezapomniany wieczór. Sprawdźcie, kto uwiedzie Was od pierwszego … akapitu. Zapraszamy do zabawy! Książka + słodki upominek czeka na Was w bibliotece. Członkowie koła bibliotecznego"


Biblioteka Szkolna poleca na ferie!

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, aby znaleźli czas na odpoczynek w czasie ferii przy dobrej lekturze, zwłaszcza, że nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy z wieloma nowościami na półkach naszej biblioteki. Oto niektóre z nich:

1. Todd Burpo "Niebo istnieje... Naprawdę!" - Wzruszająca książka, w której mały chłopiec opisuje swoją podróż do nieba i z powrotem. Daje nadzieję, że kiedyś spotkamy się z naszymi bliskimi, którzy już odeszli z tego świata... Niebo istnieje... Naprawdę! warto przeczytać bez względu na osobisty stosunek do spraw ostatecznych. Napisana prostym, dziecięcym językiem, optymistyczna historia Coltona Burpo jest naprawdę niezwykła. Niespełna czteroletni chłopiec cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Po jakimś czasie, bez żadnych zachęt ze strony dorosłych, zaczął snuć opowieść o tym, jak opuścił swoje ciało podczas zabiegu. Opisywał, co jego bliscy robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Przekazywał też historie nieznanych mu wcześniej członków rodziny,z którymi spotkał się w zaświatach. Wspominał o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskakiwał rodziców szczegółowymi opisami nieba, których nie mógł znać z Biblii, bo nie umiał czytać... Książka Niebo istnieje... Naprawdę! budzi zdumienie, fascynuje, tym bardziej, że opowiada o wszystkim z perspektywy dziecka.

2. "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman to światowy bestseller literatury młodzieżowej, który przetłumaczono na ponad 30 języków. Na podstawie tej powieści powstał poruszający film pod tym samym tytułem. Mia w jednej chwili straciła wszystko. Tragiczny wypadek odebrał jej najbliższych. Od tego czasu dziewczyna znajduje się w dziwnym stanie zawieszenia między światami. Staje przed dylematem - czy podjąć walkę o odzyskanie przytomności czy po prostu poddać się i umrzeć. Próbując podjąć decyzję, Mia wspomina dotychczasowe życie... Powieść Gayle Forman opowiada o rodzinie, miłości, przyjaźni, trudnych wyborach i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Dalszą część tej historii czytelnicy znajdą w tomie

3. "Wróć, jeśli pamiętasz". Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę… Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

4. "Ten jeden dzień" - Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza... Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka, romansu i wyzwolenia. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre...

5. Poradniki:
- Nieśmiałość i lęk w kontaktach z innymi ludźmi rozwijały się prawdopodobnie jako mechanizmy przetrwania, lecz obecnie często utrudniają zawieranie nowych znajomości i udane funkcjonowanie w grupie. Książka ta, wykorzystując odkrycia psychologii ewolucyjnej i neuropsychologii, w fascynujący sposób pokazuje, że nieśmiałość jest naturalną częścią ludzkiej kondycji. Dowodzi, że choć nasze życie może być zdeterminowane przez wrodzone cechy osobowości, ciągle możemy się zmieniać, realizując marzenia o lepszych relacjach z innymi.
- Przeszłości nie da się zmienić. Czasem nie warto więc rozpamiętywać tego, co było, i roztrząsać przyczyn depresji. Lepiej zacząć budować lepszą przyszłość, starając się minimalizować ryzyko nawrotów choroby. Książka ma charakter praktyczny. Jej główne założenie brzmi: To, jak myślę, wpływa na to, co czuję, ale mogę zmienić to, co myślę. Autorzy skupiają się więc na proponowaniu ćwiczeń, które osobom cierpiącym na depresję pozwalają lepiej zrozumieć własny sposób postrzegania świata, tak by mogły go zmienić. Ponieważ właściwa praktyka musi się opierać na dogłębnym zrozumieniu każdego działania, wszystkie zadania oparto na pięciu sprawdzonych zasadach: 1.Możemy kontrolować to, co myślimy. 2.Dobre relacje z innymi są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia. 3.Słowa, jakich używamy, wpływają na nasz nastrój. 4.Relacja umysł – ciało może być wykorzystana jako narzędzie do kontrolowania naszego nastroju. 5.Wyobraźnię można wykorzystywać w pozytywny sposób.
- Autor tego poradnika, analizuje wiele typowych sytuacji, by pokazać, jak gniew wpływa na nasze relacje, jakie wzorce postępowania narzuca i jak można przezwyciężać odruchowe reakcje, pojawiające się zawsze w momencie wzburzenia. Uczy on nowych zachowań, które pomagają lepiej reagować w trudnych sytuacjach, „rozwiązywanych” zazwyczaj gniewem. Ćwiczenia zamieszczone po każdym rozdziale mają nam uzmysłowić, co tak naprawdę próbujemy osiągnąć za pomocą gniewu, i podpowiadają, jak wyrabiać w sobie inne nawyki radzenia sobie ze złością i agresją niż zalecane często tłumienie złych emocji. Tłumaczą one także, jakich sformułowań warto unikać, by nie wywoływać niepotrzebnych kłótni, i jak zastępować je wyrażeniami rozpoczynającymi spokojną, szczerą rozmowę.
- Książkę Pierwsze kroki do... zerwania z nałogiem palenia z powodzeniem można nazwać poradnikiem, bowiem zawarte w niej treści są oparte na faktach . Pomocą służą zamieszczone na końcu każdego rozdziału ciekawostki i porady opatrzone wspólnym tytułem Obalanie mitu oraz Załącznik – anatomia papierosa (skład, złowrogie liczby). Czytelnik odnajdzie w niej wszystko, co pomoże mu uporać się z uciążliwością nałogu, natomiast potencjalny palacz przestraszy się konsekwencji, nim jeszcze sięgnie po papierosa. W dziesięciu rozdziałach Simon Atkins odpowiada na pytanie, co tak naprawdę zawierają papierosy i dlaczego są szkodliwe dla człowieka. Opisuje krótko i długotrwałe konsekwencje zdrowotne palenia. Wylicza dostępne formy pomocy w walce z nałogiem. Pokazuje zalety wyznaczania sobie realistycznych celów oraz sposoby ich osiągania. Czytelnik będzie miał również okazję zapoznać się z alarmującymi wnioskami, wynikającymi z wieloletnich badań brytyjskich uczonych. .
- Nieopanowane ataki lęku mogą pozbawiać życiowych szans, a przede wszystkim okradają z poczucia własnej wartości. Jeśli lęk zapanował nad Tobą i nie pozwala Ci normalnie funkcjonować, pamiętaj, że ucząc się pewnych technik, możesz sobie z nim skutecznie poradzić. Z tej książki dowiesz się, jak lęk oddziałuje na Ciebie na płaszczyźnie utrwalonych w umyśle zachować i procesów chemicznych zachodzących w ciele. Znajdziesz tu także wiele historii z życia wziętych, w tym relację autorki z własnych doświadczeń w pokonywaniu fobii. Małgorzata Sroka


„Podaruj książkę bibliotece szkolnej na święta”

Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowanie swoim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej na święta”. W wyniku zbiórki biblioteka otrzymała w darze 58 egzemplarzy książek. Podziękowania kierujemy do nauczycieli: p. Ewy Rylewicz, p. dyrektora Waldemara Wolskiego, uczniów: Bartłomieja Żurka z kl. 3 TMT, Magdaleny Dynur z kl. 1 TGM, Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Żychlina oraz do jednego ofiarodawcy, który chciał pozostać anonimowy i zostawił nam książki w prezencie pod drzwiami biblioteki. W Aktualnościach propozycje lektury na ferie.


Sienkiewiczowskie potyczki –rozstrzygnięte!

Po 3 etapowych rozgrywkach, w których młodzież wytężała swój umysł zmagając się z krzyżówkami i łamigłówkami literackim do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 uczestników. W finałowej rundzie, która odbyła się 24 listopada 2016r.
1 miejsce wywalczyła Katarzyna Dyba- kl. 1TGM
2 miejsce przypadło w udziale Katarzynie Wątor- kl.1TGM
3 miejsce zajęła Karolina Koziołek- kl. 1TG
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęty trud i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach literackich. Rozdanie nagród na najbliższym szkolnym apelu.


Konkurs "Niebieska Planeta - jak długo jeszcze?"

We wtorek 29 listopada 2016r. uczennice naszej szkoły: Katarzyna Dyba, Karolina Koziołek i Katarzyna Wątor z klasy 1Tgm odebrały w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myślenicach nagrody za wyróżnienie otrzymane w konkursie "Niebieska Planeta - jak długo jeszcze?" Dodatkową nagrodą był także duży zestaw książek dla biblioteki szkolnej. Tematyka konkursu nawiązywała do tego, jakie działania profilaktyczne powinien podjąć każdy z nas aby proces degradacji naszej planety został powstrzymany. Może powinniśmy zastanowić się nad tym przy okazji postanowień na zbliżający się Nowy Rok?


„Podaruj książkę bibliotece na święta”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece na święta”. Przekaż książkę, której już nie czytasz – przeczytają ją inni ! Zachęcamy Was do niełatwych rozstań z książkami i dzielenia się z innymi tym, co przeczytaliście, a do czego raczej nie wrócicie. Wiemy jak bezcenne są wasze księgozbiory i jakim sentymentem je darzycie. Podarujcie ciekawą i lubianą przez Was książkę. Może wśród nich znajdą się książki, na które czeka wielu innych czytelników. Pamiętajcie - książka czytana – żyje dłużej! Mamy nadzieję , że akcja spotka się z aprobatą i zainteresowaniem, a za wszystkie dary już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do 15 stycznia 2017r.! Wiemy, że możemy na Was liczyć! Członkowie Koła Bibliotecznego


„SIENKIEWICZOWSKIE POTYCZKI”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników literatury i dobrej rozrywki do udziału w konkursie dotyczącym życia i twórczości wielkiego polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. Zadania konkursowe będą pojawiały się przez 3 kolejne poniedziałki października tj. 10 X, 17 X, 24 X w gablocie biblioteki szkolnej na korytarzu. Po formularz zadania należy zgłosić się do biblioteki. Na rozwiązania czekamy do końca każdego tygodnia w bibliotece szkolnej! Zbiory biblioteki oraz specjalnie przygotowana wystawa twórczości pisarza służą pomocą w poszukiwaniu rozwiązań krzyżówek i literackich łamigłówek.


Wycieczka dla najpilniejszych, najlepszych i najaktywniejszych uczniów

Dnia 26 września 2016r. zorganizowana została wycieczka dla najpilniejszych, najlepszych i najaktywniejszych uczniów, którzy wykazali się sukcesami w ubiegłym roku szkolnym. Formą nagrody dla nich był bezpłatny wyjazd do Krakowa, gdzie zwiedzili Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego oraz Ogród Botaniczny.


GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

Zapraszamy wszystkich uczniów na GIEŁDĘ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH organizowaną przez Bibliotekę szkolną. Odbędzie się ona w środę, 7 września 2016r. w godzinach 8.00-9.30 w auli szkolnej. Sprzedający podręczniki proszeni są o przyjście do auli na godzinę 7.45 oraz wcześniejsze zgłoszenie tego faktu do poniedziałku w bibliotece szkolnej.

 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.

Ważne informacje

2016rekrutacja

dziennik

kolo mechatroniczne

modernizacja

JUBILEUSZ

UE-EFS-logo

KL-NSS-logo

FB