Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

Nasza oferta w roku szkolnym 2017/2018

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Technik mechanik   --  --  -- Technik mechatronik

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik hotelarstwa

---

Branżowa Szkoła I stopnia

UWAGA! ZMIANA TERMINU DYŻURU PEDAGOGICZNEGO!

Dyżur Pedagogiczny dla rodziców zaplanowany na 11 października 2017r. jest przeniesiony na środę 25 października 2017r. na godz. 17.00.


logo logo13 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. Nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej składając ślubowanie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor wręczył nagrody najlepszym, najsumienniejszym nauczycielom i pracownikom. Życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców. Młodzież przygotowała występ. Fotorelacja.


logo logoW dniu 12.10.2016 r. odbył się Turniej Szachowy uczniów ZSZiO w Sułkowicach. Tradycyjnie był on zdominowany przez mechatroników różnych klas. Najlepszy okazał się uczeń klasy trzeciej technikum Albert Kozioł.  Z dwójką kolegów będzie on reprezentował szkołę w powiatowej Licealiadzie w Myślenicach 18 października br. Organizator turnieju Sławomir Rylewicz.


logo logo11 października 2017r. uczniowie ZSZiO w Sułkowicach wraz z nauczycielami i pracownikami udali się na XI Szkolną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Mszę św. w sanktuarium odprawił dla nas ksiądz proboszcz Edmund Antolak. Fotorelacja z Pielgrzymki.


logo logo10 października 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs na tartę. Dania przygotowane przez uczestników to: 112729 Mini tarta włoska - Natalia Frączek, 142421, Tarta cytrynowa z bezą - Klaudia Frączek, 142401 Tarta miodowa z gruszkami - Weronika Bogdał, 142338 Tarta bananowa z mascarpone i kiwi -Kinga Oliwa, 142323 Tarta czekoladowa - Magdalena Dynur, 142308 Tarta z mascarpone i malinami - Gabriela Frosztęga, 142249 Tarta "Słoneczko" - Małgorzata Drabina, 142228 Tarta owocowa - Katarzyna Dyba, 142154 Tarta czekoladowa z bananem - Sandra Biela, 142130 Tarta truskawkowa - Dominik Godzik, 123105 Tarta z kremem katalońskim - Adrian Gibas.   Jury techniczne i degustacyjne wyłoniło zwycięzców: I miejsce Kinga Oliwa, II miejsce Weronika Bogdał, III miejsce Gabriela Frosztęga.  Ocenie podlegało: - higiena produkcji - pracochłonność - strój ochronny - wygląd - smak.


logo logoAkcja „Uwolnij książkę”. Od października na specjalnej półce w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele „uwalniają” książki, zostawiając je innym do przeczytania, a zabierając te pozostawione przez pozostałych uczestników akcji. Bookcrossing - czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. To idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Przeczytałeś wspaniałą książkę i pragniesz podzielić się nią z innymi? A może chciałbyś puścić w świat własne dzieło i nie do końca wiesz, jak to zrobić? To prostsze niż sądzisz, po prostu zabaw się w bookcrossing i uwolnij swoją książkę! Zapraszamy do udziału w akcji! Członkowie Koła Bibliotecznego.


logo logoPAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – biblioteki świętują przez cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. To również okazja, aby rozbudzać i kształtować kulturę czytelniczą uczniów, zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. W tym roku szkolnym biblioteki świętują pod hasłem: „KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”. W ramach uczczenia święta biblioteka proponuje:
Spotkania z klasami pierwszymi, w celu zapoznania nowo przybyłych uczniów z Regulaminem Biblioteki Szkolnej i Multimedialnym Centrum Informacyjnym oraz z zasobami biblioteki.
Wystawy i audycje w szkolnym radiowęźle promujące czytelnictwo oraz nowości wydawnicze zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Akcję : „Uwolnij książkę”. 
Konkurs : „ Selfie z książką”.
Kiermasz taniej książki.
Członkowie Koła Bibliotecznego serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa w tym święcie.


logo logoNOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE. W tym roku nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Połowa przyznanej kwoty została już wydana. Zachęcamy wszystkich uczniów jak również nauczycieli oraz rodziców, aby znaleźli czas na dobrą lekturę. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wieloma nowościami. Zapraszamy serdecznie miłośników powieści historycznych, kryminalnych, literatury podróżniczej, fantastycznej, literatury faktu oraz romansów.


DSC_2245Wspaniała pogoda przełomu września i października zachęca do wypadów w góry. 28 września 2017r. dwie klasy: II TGM i III TM wybrały się na wycieczki klasowe, pierwsza w Beskid Żywiecki, druga w Pieniny. 2-3 października 2017r. na wycieczkę pojechali maturzyści. Więcej o tych wyjazdach w Aktualnościach.
Fotorelacja z wycieczek TUTAJ klasa II TGM, i TUTAJ klasa III TM.


Konkurs na plakat (7)26 września 2017r. miał miejsce Finał konkursu "Patroni Szkół ZSZiO w Sułkowicach i cenione przez nich wartości". Finałowi towarzyszyła wystawa plakatów konkursowych. Jury oceniło przygotowane przez uczestników prezentacje multimedialne oraz występy artystyczne. Równolegle przeprowadzono test wiedzy o Patronach. Podsumowanie konkursu odbyło się na lekcji piątej i połączone zostało z prezentacją historii Szkoły dla uczniów wszystkich klas I. 
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ.

Zwycięzcą całego Konkursu została klasa II TUM.
Szczegółowe wyniki Konkursu.


2017 FOŹE (29)22 września 2017r. odbył się  Festiwal Odnawialnych Źródeł Energii pod hasłem: „Skuteczne ograniczanie niskiej emisji”, którego organizatorami byli: dyrektor ZSZiO w Sułkowicach oraz Instytut Zrównoważonej Energii "Miękinia" sp. z o.o. 
Program festiwalu:
10.00 - Otwarcie Festiwalu
10.15 - Prelekcja: „Pompy ciepła, fotowoltaika - systemy efektywne energetycznie”
11.00 - Prezentacja działania Mobilnych Instalacji OŹE:
-Laboratorium POLoNEs – Przyczyny, Ograniczanie, Likwidacja Niskiej Emisji
-BUS OZE - ekspozycja wyposażona w urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną z OŹE
-Zwiedzanie szkolnych laboratoriów OŹE
14.00- Zakończenie Festiwalu.
Szkołę odwiedzili licznie uczniowie szkół z gminy Sułkowice.

Zobacz PLAKAT.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ.


logo logoBiblioteka szkolna serdecznie zaprasza do skorzystania z materiałów przygotowanych do poszczególnych etapów konkursu "Patroni Szkół ZSZiO w Sułkowicach i cenione przez nich wartości", którego celem jest popularyzowanie wiedzy o Patronach: Karolu Wojtyle, św. Janie Kantym i Wojsku Polskim, cenionych przez nich wartościach moralnych oraz aktywizacja kulturalno-moralna. Zapraszamy do lektury tekstów i książek oraz do udziału w konkursie, którego finał już 26 września 2017r.


Ewakuacja 2017 (7)Dnia 13 września 2017r. ok.godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Jej przebieg można obejrzeć na zdjęciach w Galerii.


Sułkowicka Jesień 2017 (4)10 września 2017r. już po raz dziesiąty odbył się Jarmark „Sułkowicka Jesień”. Była to okazja nie tylko do przedstawienia oferty naszej szkoły potencjalnym przyszłym uczniom i ich rodzicom, ale także do upowszechnienia rezultatów projektu praktyk zagranicznych pt. "Zagraniczna praktyka zawodowa rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy". Zdjęcia z imprezy w Galerii. logo UE


logo logoUWAGA! Biblioteka Szkolna organizuje "Giełdę podręczników używanych", która odbędzie się 7 września 2017r. w Auli szkolnej od 8.00 do 9.00. Sprzedający podręczniki proszeni są o przyjście do Auli na godzinę 7.45 oraz wcześniejsze zgłoszenie tego faktu do środy w Bibliotece Szkolnej.


inauguracja 2017 (4) 4 września 2017r. (poniedziałek) czekamy na wszystkich uczniów w odnowionej szkole. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się o godz. 9.30Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Sułkowicach o godz. 8.00.
Zdjęcia
z inauguracji roku szkolnego w Galerii.


Rodziców  uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją Szkoły we wtorek 5 września 2017r. o godz. 17.00. Po spotkaniu odbędą się zebrania klasowe z Wychowawcami. Rodziców uczniów starszych klas zapraszamy na spotkanie z wychowawcami także we wtorek 5 września o godz. 17.30. 

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

 

 

 

 

 

 

Nowe zdjęcia w Galerii Gastronomicznej!!!

DSCN4521100_6042DSCN45564


 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.