Odwiedź najbliższe muzeum sztuki w celu doświadczenia stymulujących umysł przeżyć. „Badania naukowe sugerują, że kontakt ze sztuką opóźnia występujące z wiekiem pogorszenie funkcji poznawczych, dlatego że zachwyt nad sztuką angażuje wiele innych procesów myślowych”, mówi doktor Joshua Landau.

Kiedy patrzysz na dzieło sztuki, twój umysł tworzy wrażenie, które opiera się na posiadanej już wiedzy. Dokonuje on przeglądu obrazów znanych z innych mediów i identyfikuje go. Możesz pamiętać style z kursu historii sztuki, na który uczęszczałeś już dawno temu, lub z książki, którą przeczytałeś w zeszłym tygodniu. Sumując zapamiętane in- formacje i oceniając dzieło, które właśnie oglądasz, możesz zarówno wyprowadzić określone wnioski dotyczące stylu i szkoły, do której ono należy, jak i sprecyzować własne opinie.

Za każdym razem podczas takiej stymulacji twojego umysłu neurony łączą się z dendrytami, tworząc nowe połączenia, które ułatwiają uczenie się i utrzymują twój umysł w dobrej formie. Nie ignoruj kontaktu ze sztuką, jeżeli nawet nigdy nie znajdziesz się w Luwrze. Podziwianie prac miejscowych artystów, które wystawia pobliskie centrum sztuki, jest równie korzystne. „Treść dzieł nie jest tak istotna, jak sam wysiłek intelektualny włożony w ich podziwianie i nowe skojarzenia, które przyniesie pobyt w muzeum”, mówi doktor Landau. Doktor nauk humanistycznych Joshua Landau zajmuje się naukami behawioralnymi w York College w Pensylwanii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>