Ortodonta Warszawa – jak wybrać aparat ortodontyczny

Wybór aparatu ortodontycznego to bardzo ważna sprawa, a to ze względu na fakt, że będziemy go nosić przynajmniej przez dwa lata naszego życia. Ortodonta Warszawa przekonuje, że jeżeli decyzja ta będzie przemyślana, odczujemy same korzyści z leczenia ortodontycznego. Inaczej wybiera się aparat ortodontyczny dla dziecka, inaczej dla dorosłego. Pierwsze zdanie w tej kwestii należy oczywiście do lekarza, który określa jaki model aparatu jest odpowiedni dla danej wady zgryzu. U dzieci stosowane są aparaty ruchome i aparaty stałe. U dorosłych są to jedynie aparaty stałe. W przypadku dzieci zadanie wydaje się prostsze. Młodzi ludzie kierują się często takimi walorami jako kolory aparatu, czy jego zdobienia. W przypadku dzieci noszenie aparatu jest naturalne, u dorosłych natomiast mogą pojawić się pewne problemy. Bywa, że dla osób, które zajmują ważne stanowiska noszenie aparatu nie jest wskazane. Mogłoby bowiem negatywnie wpłynąć na ich wizerunek. Na szczęście współczesna ortodoncja jest przygotowana również na takie sytuacje. Obecnie wybór aparatów ortodontycznych na rynku jest tak duży, że niemal każdy znajdzie model najbardziej odpowiedni dla siebie. Jeżeli dodatkowo kwestie finansowe nie są dla nas przeszkodą, możemy zdecydować się na leczenie ortodontyczne, które będzie niemal całkowicie niewidoczne. Korzyści, które wynikają z posiadania prostych zębów są warte podjęcia wysiłku.

Ortodonta Warszawa – różnorodne aparaty ortodontyczne

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego aparatu jest zasięgnięcie porady ortodonty. Lekarz powie nam jaki typ aparatu jest w naszym przypadku wskazany. U dzieci, które maja mleczne zęby zastosuje aparat ruchomy. W przypadku pojawienia się zębów stałych najlepszym wyborem będzie model stały. Wśród aparatów stałych można znaleźć bardzo różnorodne modele. O ile to lekarz decyduje, czy będziemy nosić aparat na jednej, czy dwóch szczękach, my możemy zdecydować jak będzie on wyglądał, i czy będzie w ogóle widoczny. Najczęściej wybierane – przede wszystkim ze względu na stosunkowo niską cenę są tradycyjne, metalowe aparaty. Są one bardzo skuteczne, a posiadają tylko jedną wadę – bardzo rzucają się w oczy. Część osób decyduje się na metalowe aparaty barwione. Jeżeli nie mamy wpływu na to, czy aparat jest widoczny, czy nie, możemy przynajmniej sprawić, że będzie on wyglądał atrakcyjnie. Druciki mogą być w najróżniejszych kolorach. Osoby, dla których kwestie estetyki są bardzo ważne często decydują się na aparat wykonany z kryształu górskiego lub innych przezroczystych materiałów. Zaletą tego typu modeli jest fakt, że są one znacznie mniej widoczne. Bywa, że wiele dorosłych osób z racji pełnionego przez siebie stanowiska nie może zdecydować się na aparat ortodontyczny, który będzie widoczny. Jeżeli należymy do tej grupy – nie wszystko stracone. Istnieją bardzo skuteczne modele, które przyklejane są po wewnętrznej stronie zębów. Są one nieco droższe, jednak całkowicie niewidoczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>