Specjaliści medycyny orientalnej stosują wiele technik wzmacniających siły psychiczne, włącznie z chińskimi ziołami, akupunkturą i akupresurą. Problemy z pamięcią uważają za wynik braku równowagi w energiach serca i nerek.

„Energia serca odmładza duchowo. A energia nerek reguluje funkcję szpiku kostnego, kręgosłupa i mózgu. Tak więc obie energie są istotne w poprawianiu pamięci”, mówi licencjonowany akupunkturzysta David Molony, dyrektor American Association of Oriental Medicine w Catasauqua w Pensylwanii.

W tradycyjnej medycynie chińskiej występuje 12 przecinających się meridianów energetycznych, które mają regulować w organizmie przepływ energii chi i często pozostają w korelacji z różnymi narządami. Aby poprawić pamięć, praktycy medycyny orientalnej wkłuwają cienkie jak włos igły do akupunktury lub stosują nacisk rąk (akupresura) w punktach meridianów, które mają zwiększać energię nerek i serca.

Lekarz medycyny orientalnej może także przepisać indywidualnie mieszaninę ziół w formie proszku, granulek lub herbatki, informuje pan Molony. Przy mieszaniu ziół specjaliści chińskiej medycyny zazwyczaj zaczynają od opatentowanych przepisów, a następnie dostosowują je do indywidualnych potrzeb.

Specjalista medycyny orientalnej może także zalecić praktykowanie medytacji lub łagodnej sztuki walki, tai chi. Dodatkowo może zalecić przed zaśnięciem takie domowe sposoby, jak masaże twarzy lub skóry głowy, ponieważ zwiększają one dopływ krwi do mózgu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>