Mama miała rację: śniadanie może być najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jeżeli nie zjesz śniadania, mogą na tym ucierpieć twoje wyniki w pracy i zdolność logicznego myślenia. W testach badających pamięć uczestnicy osiągali lepsze wyniki po zjedzeniu śniadania, niż gdy przystępowali do testów na czczo.

Po ustaleniu tego faktu naukowcy badają, czy pewne pokarmy mają lepszy wpływ na umysł niż inne. Nie ma jeszcze ostatecznych wyników, mówi doktor Robin Kanarek. Doradza więc codzienne spożywanie 300-400 kalorii rano – nawet gdy się spieszymy. I nie ma na myśli pączków, słodkich bułek i słodyczy. Postaraj się zgromadzić następujące produkty w szufladzie biurka, teczce czy schowku na rękawiczki, na wypadek gdybyś musiał wyjść z domu bez śniadania. Popijaj te produkty małą porcją soku pomarańczowego lub mleka bez tłuszczu.

– batoniki zbożowe – zawierają mniej cukru i tłuszczu niż musli (130-150 kalorii każdy),

– suszone owoce (80 kalorii na V4 kubka),

– orzeszki ziemne (215 kalorii na V4 kubka),

– precelki (110 kalorii w 30 gramach),

– rodzynki (125 kalorii na V4 kubka),

– pestki słonecznika (185 kalorii na V4 kubka),

– krakersy pełnoziamiste (20 kalorii każdy).

Doktor nauk humanistycznych Robin Kanarek jest profesorem psychologii w Tufts University w Medford, w stanie Massachusetts. Jeżeli masz trudności z zapamiętaniem, gdzie położyłeś klucze łub książeczkę czekową, prawdopodobnie masz niski poziom witaminy E we krwi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>