Dzięki zapachowi rozmarynu lub bazy lii twoja pamięć może pracować na piątkę z plusem. Badania fal mózgowych wykazują, że wdychanie zapachu rozmarynu lub bazylii zwiększa fale beta, które wskazują na stan podwyższonej aktywności mózgu. Pamiętaj o tym podczas zdawania egzaminów lub w innych sytuacjach wymagających intensywnej pracy umysłowej.

Uzdrowiciele stosują te zioła do stymulacji układu nerwowego od setek lat. Chcąc zwiększyć siły psychiczne lub pamięć klienta, aromaterapeutka Elaine Andrews umieszcza rozmaryn lub bazylię w dyfuzorze podczas wykonywania masażu twarzy albo miesza olejek aromatyczny z obojętnym podłożem olejowym i używa go do masażu.

Główną zaletą aromaterapii jest jej łatwa dostępność – można z łatwością wykorzystać ten skuteczny sposób w trakcie egzaminu lub przemówienia. Gdy się uczysz lub przygotowujesz do wystąpienia, wiej trochę olejku z rozmarynu lub bazylii do dyfuzora, pozostawiając w pokoju, w którym pracujesz. W dniu wystąpienia weź odrobinę olejku aromatycznego na włosy lub chusteczkę do nosa. Rozmaryn lub bazylia nie tylko będą działać stymulująco na umysł, ale ich zapach pomoże ci przypomnieć sobie moment przyswajania informacji. Zdaniem psychologów informacja jest łatwiejsza do przypomnienia, jeśli następuje w takiej samej atmosferze, w jakiej była przyswajana.

Oczywiście, nie zawsze musisz myśleć z szybkością 90 mil na godzinę. Wymienione zioła mogą działać silnie 1 mila = 1609,34 m pobudzająco, dlatego pani Andrews nie zaleca ich stosować po godzinie osiemnastej. Elaine Andrews jest aromaterapeutką i właścicielką Paradise Day Spa w San Diego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>