Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Aktualności 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014


Wolontariat - boccia (4)PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU

Sprawozdanie z działalności Wolontariatu Szkolnego Rok Szkolny 2013/2014
1) Przygotowanie i przedstawienie programu artystycznego z okazji Święta Patrona Technikum – Karola Wojtyły – 29.11.2013 r. (Z. Żołnierek, B. Garbień, M. Sztebel, P. Mytyl)
2) Współpraca ze Stowarzyszeniem Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia” - pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej dla osób niepełnosprawnych (Marzena Sztebel, Rafał Żelazny, Bernadetta Garbień)
3) Udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” (od X do XII): - uczestnictwo w szkoleniu - wybór potrzebujących rodzin - przeprowadzanie ankiet - współpraca z darczyńcą i rozwożenie darów (M. Bogdał, M. Sztebel, R. Żelazny, J. Oliwa)
4) Pomoc w zorganizowaniu „Dnia Matki” (17.05.14) dla mam dzieci niepełnosprawnych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia”: - nauka i zabawa z dziećmi w grę Boccia - pomoc w przygotowaniu poczęstunku (M. Bogdał, R. Żelazny, M. Sztebel, K. Kot, P.Mytyl)
5) Udział w Turnieju o Memoriał Tadeusza Piekarza, Patrona Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach (25 czerwca 2014 roku) - opieka nad niepełnosprawnymi podczas zawodów sportowych - pomoc w przygotowaniach do turnieju (Z.Żołnierek, M.Bogdał, R. Żelazny, M. Sztebel, B. Garbień, K. Kot, P.Mytyl, A. i J. Natanek)
6) Akcja zbierania plastikowych nakrętek prowadzona przez cały rok: - udział wszystkich wolontariuszy w zorganizowaniu i prowadzeniu akcji oraz sortowaniu nakrętek i przygotowaniu ich do sprzedaży - nakrętki zostały sprzedane za kwotę w wysokości 52 zł, która została przekazana Stowarzyszeniu Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia”.
7) Zorganizowanie w naszej szkole turnieju gry w Boccię w ramach Dnia Sportu. 26.06.2014r.
Jolanta Listwan

 


Zaczęło się wesołoCZWARTE SPOTKANIE Z CYKLU "BO WARTO SIĘ UCZYĆ..."

Dnia 12 czerwca 2014r. uczniowie klas I TM i II TMH wzięli udział w czwartym spotkaniu z cyklu "Bo warto się uczyć...", zorganizowanym w ramach przygotowań do Jubileuszu 120-lecia szkolnictwa zawodowego w Sułkowicach. Tym razem na spotkanie z młodzieżą przybył do szkoły Przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach, pan Wiesław Moroń. Jest to - jak sam powiedział - podwójny absolwent, ponieważ najpierw ukończył zasadniczą szkołę zawodową, kilka lat później - technikum dla dorosłych.
Nasz Absolwent podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z lat szkolnych: opowiedział o nauczycielach, ich relacjach z uczniami, dyscyplinie panującej w szkole i domu, współpracy szkoły z rodzicami... Dowiedzieliśmy się także, jak zmieniała się nasza szkoła, gdyż pan Moroń był jej uczniem w czasie, gdy przeniosła się do obecnego budynku.
Spotkanie było również okazją do uświadomienia uczniom, jak ważne w życiu każdego młodego człowieka są lata spędzone w szkole. Z jednej strony ważne są zdobywane umiejętności, zwłaszcza zawodowe - tutaj nasz gość mówił przede wszystkim o rysunku technicznym, który wielokrotnie przydawał mu się w pracy, ale także socjalizacja, która następuje w tym czasie. Młodzi ludzie uczą się współpracy w grupie, współdziałania, komunikowania sie z innymi, mają okazję przećwiczyć różne role społeczne przed wkroczeniem w dorosłe życie. Tak było w latach siedemdziesiątych i tak jest i dziś...
W spotkaniu uczestniczyli chłopcy z technikum mechanicznego i mechatronicznego, a więc kształcący się w zawodach bliskich naszemu gościowi, ale znalazł on także wspólny temat z uczniami technikum hotelarskiego. Udało mu się pokazać, jak ważne w życiu są wykształcenie, zdolności, praca i upór w dążeniu do celu.
Mam nadzieję, że przykład naszego kolejnego absolwenta stanie się dla uczniów zachętą do realizowania marzeń, łączenia w życiu osobistym i zawodowym dążenia do szczęścia z działaniem dla dobra wspólnego, z postawą wprowadzającą w życie innych ludzi idee, wartości, pomysły, które inspirują.
Warto organizować takie spotkania, gdyż - jak mawiał św. Jan Bosko -„Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu”. Dodatkowo wizyty te świadczą o integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym, uświadamiają młodzieży wartośc ich małej ojczyzny i pokazują, że nie trzeba daleko szukać, by znaleźć ciekawego człowieka.
Urszula Woźnik-BatkoDSC01557 640V REJONOWY TURNIEJ SZACHOWY DLA GIMNAZJALISTÓW

11 czerwca 2014r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbył się turniej szachowy dla uczniów okolicznych gimnazjów. W atmosferze zabawy i pozytywnych emocji pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Obajtek (Bysina). Atrakcyjne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe. Po zakończeniu zasadniczej części Turnieju, w ramach wymiany doświadczeń, jego uczestnicy mogli rozegrać towarzyskie partie z uczniami Zespołu Szkół i już teraz zapowiedzieli swój udział w rozgrywkach szachowych w kolejnym roku szkolnym.
Sławomir Rylewicz
DSC01557 640 DSC01558 640 DSC01560  640


logo logoVI GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY

W piątek 6 czerwca 2014r. uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Sułkowice po raz szósty zmierzyli się w temacie ekologii. Tegoroczne hasło przewodnie Turnieju: „Człowiek częścią natury” miało uświadomić uczestnikom ścisły związek człowieka ze środowiskiem, a zatem i skutki niekorzystnych oddziaływań człowieka na otoczenie. Turniej został objęty Patronatem Burmistrza Sułkowic Pana Piotra Pułki, który ufundował cenne nagrody. Drużyny, które wzięły udział w finale zostały wyłonione w wyniku etapów szkolnych zorganizowanych w każdej szkole oddzielnie. Oprócz nauczycieli – opiekunów drużynom towarzyszyli koledzy, którzy swoim kibicowaniem zapewnili doskonałą atmosferę. W jury zasiadali: mgr Barbara Bobeł, mgr Agata Kęsek-Olesek i mgr Katarzyna Makuch. W konkursie grupowym przyznano dwa równorzędne I miejsca dla drużyn z Gimnazjum w Rudniku i Szkoły Podstawowej w Rudniku. W konkursie indywidualnym najlepsi byli: Radosław Cichosz (Gimn. Rudnik), który zajął I miejsce, Grzegorz Żmija (SP Rudnik) zdobywca miejsca II oraz Emilia Małota (SP Rudnik) zdobywczyni miejsca III. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju.
Katarzyna Makuch


2 Wycieczka turystyczna (22)WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZO-TURYSTYCZNA KLAS III m i I TM

Dnia 5-6 czerwca 2014r. klasy I TM i III m pod opieka wychowawców Marii Karaś i Andrzeja Pułki przebywały na wycieczce zawodoznawczo-turystycznej w Zakopanem. W czwartek po około godzinnej podróży wycieczka dotarła do Rogoźnika koło Nowego Targu, gdzie mieści się firma SPLIT S.C. Pawła Oskwarka, absolwenta naszego Zespołu Szkół. Wcześniej, dnia 11 kwietnia 2014r. w szkole odbyło się spotkanie, podczas którego wspominał czasy spędzone w szkole oraz czas studiów i swoją drogę do sukcesu, zapraszając do zwiedzenia firmy. Najpierw w Sali konferencyjnej uczestniczyliśmy w prezentacji firmy, produkowanych elementów a następnie w hali produkcyjnej mogliśmy zobaczyć na żywo technologię wykonywania produktów. Z zaciekawieniem oglądaliśmy maszyny, obrabiarki sterowane numerycznie i 25 pracowników jednocześnie wykonujących części do systemów wentylacyjnych. Następnie udaliśmy się do Palenicy Białczańskiej, skąd wyruszyliśmy pieszo do Morskiego Oka. Pogoda była wspaniała, więc na trasie i  przy samym Morskim Oku spotkaliśmy setki turystów podziwiających piękno polskich gór. Pełni wrażeń udaliśmy się do Zakopanego, gdzie po obiadokolacji klasa III po zwiedzeniu Krupówek udała się do Sułkowic, natomiast my zwiedzaliśmy pod Reglami obiekty sportowe Centralnego Ośrodka Sportu: Dużą, Średnią i Małą Krokiew, na których to nasi skoczkowie odnoszą wspaniałe sukcesy. Po spacerze udaliśmy się na nocleg. W piątek po śniadaniu odbyła się dalsza część naszej wycieczki. Po przejściu Krupówek z Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałubińskiego, Kościołem Parafialnym Najświętszej Rodziny, dotarliśmy pod Gubałówkę, skąd pieszo udaliśmy się w górę. Po około godzinnym spacerze mogliśmy podziwiać jedynie Zakopane, szczyty gór zasłonięte były mgłą. W drodze powrotnej kilku z nas skorzystało z kolejki szynowej. Do hotelu dotarliśmy zwiedzając Krupówki i nowo odrestaurowany Park Miejski. Pełni wrażeń, zmęczeni, wróciliśmy do Sułkowic.


konferencja2014KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PRAKYKI W LONDYNIE

W dniu 29 maja 2014r. w ZSZiO w Sułkowicach odbyła się konferencja upowszechniająca efekty projektu „Poznanie kultur i kuchni Wielkiej Brytanii”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach programu „Uczenie się przez całe życie” - LEONARDO DA VINCI. W konferencji wzięli udział pan Tomasz Suś - wicestarosta powiatu myślenickiego, pan Piotr Pułka – burmistrz gminy Sułkowice, oraz społeczność szkoły.
Projekt zakładał udział 20 uczniów ZSZiO kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik organizacji usług gastronomicznych w praktykach zagranicznych w hotelach i restauracjach w Londynie. W ramach projektu odbyło się przygotowanie pedagogiczno-kulturowo-językowe uczniów. Stanowiły je warsztaty z zakresu psychologicznych aspektów pracy i pobytu w obcym środowisku, warsztaty dotyczące historii, kultury i życia codziennego Wielkiej Brytanii, savoir-vivre oraz intensywny kurs języka angielskiego. W sumie odbyło się ponad 60 godzin zajęć, dwukrotny (także w ramach przygotowania językowego oraz mentalnego) wyjazd na zajęcia do instytutu British Council w Krakowie, który jest jedną z najlepszych szkół języka angielskiego na świecie. Dla potrzeb projektu zakupione zostały również podręczniki do nauki j. angielskiego wraz z e-bookami i tablicą multimedialną. Uczestników projektu wyposażono także w odzież roboczą, tj. specjalne bluzy, kamizelki, dodatki oraz kieszonkowe.
Głównymi efektami praktyki jest podniesienie umiejętności zawodowych: w zakresie kompleksowej obsługi gościa hotelowego oraz przygotowania i podawania posiłków, doskonalenie umiejętności językowych w zakresie komunikowania się w pracy i życiu codziennym, pokonanie barier kulturowych i mentalnych, bycie tolerancyjnym wobec innych, akceptowanie różnorodności etnicznej i kulturowej, przełamanie strachu przed nieznanym, trening samodzielności, odpowiedzialności i umiejętności organizacyjnych.
Uczestnicy projektu zaprezentowali swoje miejsca praktyk, które znajdowały się w różnych dzielnicach Londynu, oraz opowiedzieli, czego się nauczyli podczas pracy w hotelach i restauracjach, co dał czterotygodniowy pobyt wśród różnych narodowościowo rodzin mieszkających w Anglii. Dowiedzieliśmy się też, że niektórzy z uczniów otrzymali propozycje pracy wakacyjnej w tych hotelach i restauracjach, w których odbywali praktyki.
Pan wicestarosta Tomasz Suś i pan dyrektor Waldemar Wolski wręczyli uczestnikom stażu certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. W przygotowaniu jest jeszcze inny ważny certyfikat– EUROPAS MOBILNOŚĆ, który służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia). Dokument ten uczestnicy praktyk otrzymają po potwierdzeniu go przez Krajowe Centrum Europass.

KL-NSS-logo

UE-EFS-logo


logo logoWYRÓŻNIENIA W KONKURSIE LITERACKIM

W dniu 21 maja 2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie Diecezjalnego konkursu literackiego "Eucharystia - największy cud Bożej Miłości". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dwoje naszych uczniów - Patrycja Mikołajczyk ITG i Jan Natanek IIITMH - zdobyło wyróżnienie.
Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie pracy literackiej, w której podstawą rozważań na temat znaczenia Eucharystii w życiu chrześcijanina będą słowa Jana Pawła II: „Eucharystia to sakrament miłości Boga do człowieka i człowieka do Boga, a równocześnie jest to sakrament miłości człowieka do człowieka, sakrament, który tworzy wspólnotę” oraz wiersz Tomasza Kiełtyki "Eucharystia":
Eucharystia to pokarm
w pokarmie jest siła
w sile jest życie
w życiu jest wieczność
w wieczności jest miłość
Eucharystia
to tak jakbyś dotykał ręką serca.
Gratulujemy naszym uczniom sukcesu!

Urszula Woźnik-Batko


02821a1c3c2847b19ff2b6b87f3ab05c sINWESTYCJA NA MIARĘ 120 LECIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO

26 marca 2014 r. ruszyła budowa hali laboratoryjno-warsztatowej. Nowoczesna hala laboratoryjno-warsztatowa powstaje przy głównym budynku szkoły, przy ul. Szkolnej 34.
28e32b66f00142568c634f96dd216eec 02821a1c3c2847b19ff2b6b87f3ab05c a44ae68b73cd4e81ae767186d94cf942
Po trzech tygodniach:
budowa1 budowa2 budowa3
Maj:
budowa4


13 Rady dla młodzieżyCYKL SPOTKAŃ MŁODZIEŻY Z ABSOLWENTAMI "Bo warto się uczyć..." - spotkanie trzecie

11 kwietnia 2014r. po długiej przerwie uczniowie klasy II TMH i III TMH spotkali się z dójką absolwentów naszej szkoły. Pani Anna Kordas przedstawiła swoim młodszym kolegom ideę wolontariatu na przykładzie swojej działalności w czasach licealnych - była przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, która potrafiła porwać swoim przykładem liczną grupę młodzieży i zachęcić do udziału w różnych akcjach. Przekonywała, że tylko otwarcie się na drugiego człowieka i pomaganie innym daje człowiekowi poczucie szczęścia i nadaje sens jego życiu. Opowiedziała także o Klubach Ośmiu i działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego. Na spotkanie przyniosła liczne materiały, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Obecna na spotkaniu pani Marta Biernat przypomniała, ze absolwentka zorganizowała spotkanie z Janiną Ochojską. Pani Annie towarzyszył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Sułkowicach, radny Powiatu Myślenickiego, pan Krzysztof Trojan. Z dużą sympatią wspominał wszystkich swoich nauczycieli, z których wielu już niestety nie żyje. Opowiadał o pracy z niepełnosprawnymi w wolontariacie, którą zaczynał wraz z panią Danutą Kostowal-Suwaj. Zwracając się do młodzieży apelował, by szanowali swoich nauczycieli, by chcieli z nimi współpracować i by traktowali ich jako swoich największych przyjaciół, a nie wrogów. Pan dyrektor zachęcał do aktywności pozalekcyjnej, do korzystania zarówno z oferty proponowanej przez Szkołę, jak i z ofert innych instytucji, np. GOK, czy Biblioteki Miejskiej. Zaproszeni goście mieli tak dużo do powiedzenia, że nikt nie usłyszał dzwonka i spotkanie tym razem nieco się przedłużyło ;)Urszula Woźnik-Batko Fotorelacja


11 Wszystko trzeba utrwalićCYKL SPOTKAŃ MŁODZIEŻY Z ABSOLWENTAMI "Bo warto się uczyć..." - spotkanie drugie

Z samego rana w piątek 11 kwietnia 2014r. na spotkanie z kolejną grupą uczniów przybył absolwent naszej szkoły, pan Paweł Oskwarek. Uczniom technikum mechanicznego, mechatronicznego i mechanikom pojazdów samochodowych opowiedział o tym, czego nauczył się w szkole i co przydało mu się w dalszej edukacji na studiach oraz w życiu zawodowym. Zachęcał uczniów, by dobrze wykorzystali czas nauki, podkreślał, że kierunek, który wybrali, da im dobre podstawy i dobry start w przyszłość, o ile tylko będą się przykładać do pracy. Podawał konkretne przykłady wykorzystania wiedzy i umiejętności w zakresie obrabiarek sterowanych numerycznie. Wśród wielu ciekawych informacji pojawiła się także przestroga, by nie dali się wciągnąć w szpony nałogu, jakim jest palenie papierosów, i to nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także dlatego, że obniża ono wartość pracownika na rynku pracy. Ale oczywiście na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć ciekawych anegdot, zwłaszcza że nasz absolwent jako uczeń angażował się w działalność pozalekcyjną. Uczniowie jeszcze długo mogliby słuchać zaproszonego gościa, niestety, bezwzględny dzwonek zakończył spotkanie :)
Na koniec uczniów spotkała miła niespodzianka, ponieważ pan Oskwarek zaprosił ich do odwiedzenia swojej firmy SPLIT-2, która zajmuje się usługami w zakresie ogrzewania nadmuchowego, wentylacji i klimatyzacji oraz produkcją kanałów i kształtek wentylacyjnych.
Urszula Woźnik-Batko
Fotorelacja


06 Ciekawe opowieściCYKL SPOTKAŃ MŁODZIEŻY Z ABSOLWENTAMI "Bo warto się uczyć..."

„Bo warto się uczyć…” - o tym od dzisiaj przekonują uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach absolwenci tej szkoły. W ramach przygotowań do Jubileuszu 120-lecia szkolnictwa zawodowego w Sułkowicach młodzież będzie mogła spotkać się ze swoimi poprzednikami, którzy opowiedzą, jak zmieniała się szkoła w ciągu ostatnich lat. Ale ta podróż sentymentalna będzie tylko pretekstem do ukazania dalszych losów absolwentów, rozmowy o tym, jak realizowali oni swoje szkolne marzenia, które doświadczenia z lat szkolnych okazały się przydatne w późniejszym życiu oraz w jaki sposób życie zweryfikowało ich młodzieńcze poglądy. Na pierwsze spotkanie zaproszono trójkę absolwentów, których – mimo iż ukończyli różne typy szkół – łączy to, że swoje życie zawodowe i nie tylko związali z pomaganiem innym. Do szkoły przybyli dzisiaj - 8 kwietnia 2014r. - pani Agnieszka Bernecka, pani Bernadeta Żurek i pan Piotr Budzoń. Słuchająca ich młodzież mogła wysłuchać nie tylko ciekawych anegdot z ich szkolnego życia, ale także dowiedzieć się, jak kształtowała się ich postawa życiowa i czym się teraz zajmują. Oprócz kariery zawodowej przedstawili także swą działalność w wolontariacie (Szlachetna Paczka, Bank Żywności, pomoc niepełnosprawnym). I okazało się, że to właśnie w szkole zaczęły kształtować się ich postawy, nie tylko na lekcjach, ale także w aktywności pozalekcyjnej, czy nawet w związku ze szkolnymi imprezami. „Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu” – mawiał wychowawca młodzieży św. Jan Bosco. Organizatorzy spotkań mają nadzieję, że przykład absolwentów stanie się dla uczniów inspiracją do realizowania marzeń, łączenia w życiu osobistym i zawodowym dążenia do szczęścia z działaniem dla dobra wspólnego. A następne spotkania już wkrótce – w piątek kolejne dwie grupy uczniów spotkają się z naszymi absolwentami. Urszula Woźnik-Batko

Fotorelacja


Podczas zajęćKURSY JĘZYKOWE W BRITISH COUNCIL

Szkolenie uczestników stażu zagranicznego w ramach programu Leonardo da Vinci, stanowiło jeden z elementów przygotwania do pobytu w Londynie. Uczniowie wyjeżdżający na miesięczną praktykę zawodową oraz ich opiekunowie przeszli kolejne ze szkoleń kulturowo-językowych. W dniach 28 marca oraz 4 kwietnia 2014r. uczestniczyli w intensywnym kursie języka angielskiego prowadzonym w British Council w Krakowie. British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W czasie zajęć prowadzonych przez native speakera uczniowie poszerzali znajomość języka, zachowania i kultury brytyjskiej. W ocenie uczestników było to pierwsze spotkanie z „żywym językiem angielskim”. Maciej Betlej Fotorelacja


logo logoKLASA I TG NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ W WARSZAWIE

W dniach 16 i 17 marca 2014 r. klasa I TG uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej. Celem wycieczki była Akademia Efektywnej Przedsiębiorczości „Makro” w Warszawie. Mogliśmy tam zgłębiać techniki wiedzy kulinarnej i nie tylko. Ale od początku. W niedzielę o godzinie 12.00 wyruszyliśmy w podróż do Warszawy, po drodze zjedliśmy smaczny obiad i wieczorem dotarliśmy do ośrodka, w którym spędziliśmy nocleg. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy śniadaniem o godzinie 7.00 i wyruszyliśmy w dalszą podróż do naszego docelowego punktu, czyli Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości „Makro”. Firma przyjęła nas bardzo serdecznie, nie oszczędzała na poczęstunku i lunchu. Najbardziej podobała nam się odpowiednio wyposażona kuchnia, w której uczestnicy szkolenia o tematyce desery przygotowywali z kucharzem swoje wypieki. Mogliśmy to obserwować na bieżąco na dużych telewizorach. Kulminacyjnym punktem pobytu w akademii był pokaz szefa kuchni związany z filetowaniem łososia - całej ryby, którą kucharze wnieśli na salę. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć nowoczesny sposób obróbki tej ryby. Pakowanie próżniowe przypadło nam do gustu, na zakończenie mogliśmy spróbować naszego przyrządzonego łososia, który smakował niesamowicie. Wzbogaceni w nowe wiadomości, pełni wrażeń udaliśmy się do kolejnego punktu naszej wycieczki czyli na obiad. Aby tam dotrzeć musieliśmy przejść przez główne ulice Warszawy. Pani przewodnik opowiadała nam o historii ważniejszych obiektów stolicy. Nie ominęliśmy oczywiście Pałacu Kultury, pod którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Oprócz zdobytej wiedzy, świetnie się bawiliśmy. Zintegrowaliśmy całą naszą klasę - łącznie 33 osoby, które uczestniczyły w wycieczce. Bardzo dziękujemy organizatorom i opiekunom za możliwość poznawania swojego zawodu w praktyce, wszystkim polecamy takie wycieczki i zapraszamy do naszej galerii zdjęć. Uczniowie klasy I TG


logo logoSUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH ZAWODACH MATEMATYCZNYCH

Piotr Mlak uczeń klasy II TM/H laureatem XII Powiatowych Zawodów Matematycznych! Piotr Garbień z klasy I TM wyróżniony w gronie uczniów klas pierwszych technikum startujących w Zawodach! Dużym sukcesem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zakończyła się XII edycja Powiatowych Zawodów Matematycznych organizowanych pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego i Burmistrza Miasta Myślenice. Ten najstarszy powiatowy Konkurs ma już XII edycję. Corocznie powiększa grono uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mimo sobotniego terminu, pragną rywalizować z rówieśnikami w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 256 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Konkurs rozgrywany był w 7 kategoriach. Maksymalna do zdobycia ilość punktów wynosiła 25 w każdej kategorii. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to zadania otwarte, druga test. Zadania były zróżnicowane w zależności od zakresu realizowanych treści programowych (podstawowe i rozszerzone) i uwzględniały typy szkół technikum i liceum ogólnokształcące. Sukces naszego ucznia Piotra Mlaka jest tym większy, iż kategoria BT, w której startował, obejmuje klasy drugie i trzecie technikum. Równie dużym sukcesem jest wyróżnienie przyznane przez Komisję Zawodów dla ucznia Piotra Garbienia, który w najobszerniejszej kategorii A obejmującej wszystkich uczniów klas pierwszych (79) wśród uczniów technikum zajął II miejsce. Wszystkim uczniom naszej Szkoły startującym w Konkursie: Paweł Golonka, Patrycja Stanuszek (czwarty start) oraz Daniel Wątor, Norbert Śmiłek, Grzegorz Gibas, Patrycja Mikołajczyk, Agnieszka Oramus, Dariusz Dymek, Kamil Szczurek gratulujemy udziału. Podziękowania składam koledze Sławomirowi Rylewiczowi za pomoc organizacyjną. Marta Biernat - szkolny opiekun konkursu.
ROZDANIE NAGRÓD - relacja pani profesor Marty Biernat:
W miłej atmosferze z udziałem pana starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomala i przedstawiciela burmistrza Miasta i Gminy Myślenice pana Bronisława Poradzisza przebiegło w środę 26 marca 2014r rozdanie nagród w XII edycji Powiatowych Zawodów Matematycznych. Zawody, które odbywają się pod patronatem Starosty Powiatu myślenickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice cieszą się dużym uznaniem władz samorządowych. Corocznie władze powiatowe przeznaczają środki finansowe na zakup nagród dla ich uczestników. Należy wspomnieć, że organizatorem tych Zawodów jest Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach finansujący stronę organizacyjną tego przedsięwzięcia. O rozmiarze imprezy świadczy ilość jej uczestników. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 256 uczniów i na taką liczbę Zawody zostały przygotowane. Wyrazy wielkiego uznania skierował pan Starosta pod adresem nauczycieli szkół powiatowych, którzy bezinteresownie, w sobotę, podejmują trud nie tylko opieki nad uczestnikami Zawodów ale przede wszystkim poprawy prac konkursowych. Wyniki Zawodów są ogłaszane tego samego dnia. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników i trudność przebicia się przez rzesze uzdolnionej matematycznie młodzieży szkół powiatowych, sukcesy naszych uczniów, Piotra Mlaka - laureata w kategorii B ( uczniowie klas drugich i trzecich szkół technikum) i wyróżnienie dla Piotra Garbienia w kategorii A ( klasy pierwsze technikum) zasługują na szczególne podkreślenie. Jeszcze raz duże gratulacje !!!! Matematyka poskromiona!!!


 

logo logo26 marca 2014r. był w ZSZiO w Sułkowicach Dniem Konkursowym. Gimnazjaliści zmagali się w ramach dwóch Konkursów Powiatowych: Deutschfan i Strona www. Odbyła się także kolejna edycja Konkursu Dyplom.
Sprawozdanie z konkursu Deutschfan:

26 marca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach gimnazjaliści wzięli udział w drugiej edycji międzygimnazjalnego konkursu językowego "Deutschfan". Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Myślenickiego pana Józefa Tomala i Dyrektora ZSZiO w Sułkowicach pana Waldemara Wolskiego.
W konkursie rywalizowały zespoły reprezentujące gimnazja w Budzowie, Izdebniku, Lanckoronie, Rudniku, Sułkowicach, Trzemeśni i Krzywaczce. W pierwszym etapie zmagań konkursowych uczestnicy musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym. Następnie rywalizacja między zespołami przebiegała w formie teleturnieju, któremu towarzyszyły nie lada emocje.
Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:
I miejsce zdobył zespół reprezentujący Gimnazjum w Budzowie w składzie: Maria Bukowska, Gabriela Goryl, Katarzyna Kruźlak
II miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Sułkowicach w składzie: Oliwia Bochenek, Maria Klag, Maria Pitala, Katarzyna Repeć
III miejsce w konkursie zajął zespół reprezentujący Gimnazjum w Budzowie w składzie: Klaudia Broda, Natalia Kachnic, Adrian Kwaśniowski.
Wyróżnienie zostało przyznane zespołowi reprezentującemu Gimnazjum w Rudniku w składzie: Katarzyna Hudaszek, Joanna Liszka, Wojciech Koziołek.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można obejrzeć fotografie ze wszystkich trzech Konkursów.


jasna goraDnia 25 marca 2014r. uczniowie klas maturalnych udali się wraz z wychowawcami, panem dyrektorem i księdzem Leszkiem w pielgrzymkę na Jasną Górę, by prosić o pomoc podczas zbliżających się egzaminów.


logo logo21 marca 2014r. uczennica naszej Szkoły, Sylwia Rymarczyk, zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Gastronomicznym "Na góralską nutę", za polędwicę po góralsku na oscypku. Zdjęcia.


Festiwal Zawodów 2014 (13)Od 20 do 22 marca 2014r. nasza Szkoła bierze udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2014, których organizatorem jest Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie. Nasza szkoła reprezentowana jest w branży turystyczno-gastronomicznej. Więcej informacji. Fotoreportaż.


logo logoW dniach 16 i 17 marca 2014 r. klasa I TG uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej. Celem wycieczki była Akademia Efektywnej Przedsiębiorczości „Makro” w Warszawie. Więcej informacji w aktualnościach.


DawidiPiotrekW dniu 15 marca 2014r.pięciu chłopców uratowało tonącego w Rabie mężczyznę. Wśród nich była dwójka uczniów naszej szkoły: Dawid Ostrowski i Piotr Starzec z kl. I mwz.


Zdjęcie0009aaW dniach 17-19 marca 2014r.odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych Przytuliska w Harbutowicach. Szczegóły akcji w Aktualnościach.


2014 - Dni Otwarte (40)Dnia 12 marca 2014r.w godz. 9.00 - 14.00 odbyły się Dni Otwarte. Naszą Szkołę odwiedzili uczniowie z Gimnazjów w Sułkowicach, Rudniku, Budzowie, Izdebniku, Lanckoronie i Zembrzycach. W programie: prezentacja Szkoły, pokaz umiejętności uczniów, zwiedzanie i poczęstunek. Fotorelacja.


Targi Powiatowe (39)Dnia 12 marca 2014r. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zaprezentował się na Targach Edukacyjnych w Myślenicach. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością. Zobaczcie dlaczego - fotorelacja.


logo logoKONKURS WIEDZY O KULTURZE
Dnia 10 marca 2014r. o godz. 11.00 odbył się konkurs z wiedzy o kulturze. 18 uczestników z klas: 1TG, 1TMMt i 3TMH rozwiązywało test, który obejmował m.in. znajomość nazwisk i pseudonimów najwybitniejszych twórców czasów nowożytnych czy zawodów, jakimi oprócz twórczości parali się artyści. Trzeba było także przypomnieć sobie największe prowokacje artystyczne XX wieku, takie jak wystawienie pisuaru z podpisem FONTANNA przez Marcela Duchampa albo dyrygowanie falami z drabiny ustawionej w morzu, na co zdecydował się Wiesław Borowski. Uczestnicy wykazywali się także wiedzą na temat elementów architektonicznych oraz przedmiotów znajdujących się w świątyniach różnych religii. W tej niezwykle trudnej i emocjonującej rywalizacji największą (prawie 100%) wiedzą wykazała się najskromniejsza uczestniczka – Magdalena Profic. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Joanna Frączek z kl. I TG oraz Paweł Jończyk z kl. 1TMMt. Zwycięzcom gratulujemy!
komplet1 konkurs1 konkurs2przed


I już po wszystkimDnia 7 marca 2014r. Wioletta Krasek i Piotr Mlak wzięli udział w etapie diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem "Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary". Więcej w aktualnościach. Zdjęcia.


logo logoW sobotę 22 marca 2014r. odbędą się XII Powiatowe Zawody Matematyczne. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń obok sali 20, zaś dodatkowych informacji udzielają mgr M. Biernat i mgr inż. S. Rylewicz. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału Zawodach. Więcej w aktualnościach. Regulamin.


dyplom2014Dnia 26 marca 2014r. odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Dyplom "Zawodowe pasje". Zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów Techników oraz Zasadniczych Szkół Zawodowych. Tu do pobrania regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.


2014deutschfanSerdecznie zapraszamy gimnazjalistów do udziału w II edycji konkursu języka niemieckiego „DEUTSCHFAN”, który odbędzie się 26 marca 2014r. w naszej szkole. Tegoroczny temat przewodni konkursu to ESSEN UND TRINKEN. Tutaj pobierzesz regulamin, formularz zgłoszeniowy, test leksykalno-gramatyczny z ubiegłego roku i materiały do konkursu.


Wystawa o szkole (13)Od dnia 26 lutego 2014r.w myślenickiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej można oglądać inaugurującą obchody 120–lecia szkoły wystawę „Z biegiem lat, z biegiem dni - 120 lat Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach”. Zaproszenie. Sprawozdanie z wernisażu w aktualnościach. Galeria zdjęć.

 


20140207 101202Uczniów gimnazjów zapraszamy na zajęcia z robotyki od 3-7 lutego 2014r. Wszystkich naszych uczniów zapraszamy na ciekawe zajęcia zaplanowane w czasie ferii. Już dziś możecie zapoznać się z ofertą :)


Konkurs Stół Walentynkowy (2)30 stycznia 2014r. zorganizowano kolejny Dyżur Pedagogiczny dla rodziców. Wtedy też odbył się konkurs "Stół walentynkowy pięknie nakryty. Zdjęcia z Dyżuru. Zdjęcia z konkursu.


wycelowane ….V Noworoczny Turniej Strzelecki
Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie gimnazjów powiatu myślenickiego mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w zorganizowanym już po raz piąty przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach Noworocznym Powiatowym Turnieju Strzeleckim.
Turniej odbył się we czwartek 30 stycznia 2014r. na należącej do szkoły strzelnicy sportowej. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, a zawodnicy uzyskiwali wysokie wyniki. Do udziału w turnieju przystąpiło 9 drużyn, w sumie 27 uczestników. Przeprowadzono dwie konkurencje: drużynową i indywidualną. Ceremonię rozdania nagród zorganizowano w Galerii Internat ZSZiO w Sułkowicach, gdzie gimnazjaliści i ich opiekunowie mogli po sportowych doznaniach wyciszyć emocje wśród obrazów przedstawiających uroki sułkowickiej zimy.
Zwycięskie trofea zostały wręczone przez Dyrektora ZSZiO Sułkowice, pana Waldemara Wolskiego, i organizatorki turnieju: Katarzynę Makuch i Katarzynę Piwowarską-Piechotę. W tym roku nagrody książkowe, piłki, medale i statuetka ufundowane przez Starostę Myślenickiego trafiły w następujące ręce: KONKURS INDYWIDUALNY: I miejsce: Szymon Bagiński (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach) II miejsce: Patrycja Panuś (Gimnazjum nr 3 w Myślenicach) III miejsce: Łukasz Półtorak (Gimnazjum nr 3 w Myślenicach). KONKURS DRUŻYNOWY: I miejsce: Sara Wacławczyk, Ewa Gałka i Alicja Bicz (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach) II miejsce: Cyprian Cichoń, Szymon Bagiński i Witold Gałka (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach) III miejsce: Leszek Tekiela, Marcin Wyrostek i Maciej Pasiowiec (Gimnazjum nr 3 w Myślenicach). Zdjęcia -  w Galerii.


Konkurs języka niemieckiego ,,1000 atrakcji Berlina"
W styczniu uczniowie naszej szkoły wzięli udziału w konkursie języka niemieckiego ,,1000 atrakcji Berlina". Zadaniem uczniów było przedstawienie wybranego zabytku Berlina, symbolu czy charakterystycznego miejsca miasta w ciekawy i oryginalny sposób. Zwycięzcami w konkursie zostali:
Rafał Żelazny 3TG - I miejsce,
Justyna Bielarz 2TG - II miejsce,
Wyróżnienia otrzymały: Dominika Frączek 1TG  i Dominika Pająk 2TG.


logo logoNAGRODA DLA PANI MARII KARAŚ
20 grudnia 2013r. w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie pokoleń z okazji zakończenia roku jubileuszowego 85-lecia krakowskiej piłki ręcznej zorganizowane przez zarząd Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Uczestniczyła w nim pani Maria Karaś, która została odznaczona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce srebrną odznaką "Za zasługi dla Piłki Ręcznej" - za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej. Pani Maria Karaś to pięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zdobywczyni Pucharu Polski, uczestniczka zawodów Pucharu Europy i reprezentantka Polski. Przez 16 lat reprezentowała barwy KS CRACOVIA Kraków zdobywając w 550 meczach 1780 bramek. Następnie kontynuowała karierę w Niemczech, w klubie TSU Krumbach, będąc jednocześnie trenerem. Po zakończeniu kariery sportowej podjęła pracę w naszej szkole, szkoląc jednocześnie młodzież KS Gościbia i kadrę makroregionu Małopolska.


zyceniaW piątek 20 grudnia 2013r.o godzinie 12:00 rozpoczęły się wigilie klasowe, a po nich wigilia pracowników szkoły przygotowana przez uczniów technikum gastronomicznego pod okiem pani Elżbiety Moskały. Fotoreportaż.


logo logoKOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Koniec roku 2013 przyniósł nam dwie radosne informacje. W listopadzie Jan Zajda, uczeń klasy III TMH, zdobył wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Historycznym pod hasłem: "Gloria victis 1863 - przyczyny, przebieg i bilans powstania styczniowego". Został on nagrodzony za wysoki poziom wiedzy przez organizatorów - ZSOiZ im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu. Na początku grudnia otrzymaliśmy informację, że uczennica klasy III TG, Zuzanna Żołnierek, zdobyła drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszy esej globalny "Północ - Południe. Rozważania na tmat globalnych zależności", organizowanym przez Fundację Więcej Serca w ramach programu "Różnorodność". Organizatorzy informując szkołę o sukcesie uczestniczki podkreślili wysoki poziom napisanej przez nią pracy oraz to, że była najmłodszą osobą, biorącą udział w konkursie. Dodatkową nagrodą będzie wydanie jej utworu pt. "Cierpienie serca Południa" w formie elektronicznej. Sylwia Rymarczyk - III miejsce w konkursie powiatowym "Warzywa na polskim stole".


logo logoW piątek 13 grudnia 2013r.w godzinach 9:30 - 11:30 przeprowadzone zostały eliminacje Powiatowego konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów z naszej szkoły. Za uczestników trzymamy kciuki!


Szlachetna Paczka (03)7 i 8 grudnia 2013r. miał miejsce Finał Szlachetnej Paczki, w którego przeprowadzenie zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej Szkoły.


mikołaj 2013 (1)W czwartek 5 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach odbyło się okolicznościowe przedstawienie pt. "Mikołajki".


logo logo2 grudnia 2013r. uczennica klasy IV TMG Joanna Garbień odebrała w Krakowie stypendium Prezesa Rady Ministrów.


logo logo29 listopada 2013r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli program słowno-muzyczny przygotowany z okazji Imienin Patrona Technikum - Karola Wojtyły. Zdjęcia


logo logo29 listopada 2013r. trzy klasy - III mwz, II TMH i III TMH - uczestniczyły kolejno w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych.


wyklad rak16 listopada 2013r. uczniowie z koła biologicznego wraz z opiekunką ponownie odwiedzili progi Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie wysłuchali dwóch wykładów.


Wycieczka - Młoda Polska (04)15 listopada 2013r. uczniowie klasy III TMH pojechali na wycieczkę przedmiotową "Kraków młodopolski". Więcej w aktualnościach i galerii zdjęć.


fantom15 listopada 2013r. uczniowie z klas 1TM, 1 TG i 2TMH uczestniczyli w szkoleniu z zakresu „BLS – pierwsza pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia”. Galeria zdjęć.


11 Listopada (9)12 listopada 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Była to równiwż okazja do wręczenia uczniom nagród zdobytych w różnych konkursach. Galeria zdjęć.


Sprawni jak żołnierze 1 (24)12 listopada 2013r. po raz siódmy odbył się bieg na orientację "Sprawni jak żołnierze", w którym rywalizowali uczniowie naszej szkoły i gimnazjaliści. Więcej w aktualnościach. Galeria zdjęć.


szachy16 listopada 2013r. w Myślenicach odbyła się Powiatowa Licealiada Szachowa. W grupie chłopców trzecie miejsce wywalczył Piotr Garbień a piąte - Dariusz Dymek, obaj z naszego Technikum Mechatronicznego.


nowe pracownie (96)Dnia 30 października 2013r. o godzinie 1200 odbyło się uroczyste otwarcie nowych pracowni specjalistycznych gastronomicznych i hotelarskich. Uroczystość połączona była z pokazem umiejętności kulinarnych uczniów. Więcej w aktualnościach, fotoreportaż w Galerii.


20131025 113231Dnia 25 października 2013r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do PZL Mielec finansowana ze środków unijnych. Wzięli w niej udział uczniowie szkół zawodowych i technikum. Więcej w aktualnościach.


kursyRuszyły kolejne kursy organizowane w ramach projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Małopolsce". Ponad stu uczniów zdobędzie nowe kwalifikacje pożądane na rynku pracy. Szczegóły w zakładce "Nieodpłatne kursy zawodowe".


Mitologiczny świat (1)18 października 2013r. klasa I TG zwiedziła Muzeum Czartoryskich, gdzie uczestniczyła w lekcji "Bogowie i herosi" oraz Pałac Biskupa Erazma Ciołka z kolekcją sztuki staropolskiej. Zobacz zdjęcia.


515 października 2013r. klasa I TM zwiedziła 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL. Zobacz zdjęcia.


DSCN427014 października 2013r. społeczność szkolna ZSZiO w Sułkowicach po raz ósmy wyrusza w Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zobacz zdjęcia.


rozaDnia 11 października 2013r. uczniowie ZSZiO w Sułkowicach złożyli swoim nauczycielom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Zobacz zdjęcia


 DSC00316Dnia 3 października 2013r. odbył się wewnątrzszkolny Turniej Szachowy. Wyniki i zdjęcia w aktualnościach.


DSCF5103Jesienne wyjazdy w Pieniny: 25-27 września 2013r. - klasa IV Thi, 3-4 października 2013r. - klasa III TMH (zdjęcia w galerii).


Konkurs Wiedzy o Językach Europejskich
26 września 2013r. w ramach obchodów Dnia Języków Obcych odbył się konkurs wiedzy o językach europejskich.
Spośród uczniów biorących w nim udział najlepsi okazali się dwaj uczniowie klasy II TMH, zajmując ex-equo I miejsce, byli to Piotr Mlak i Marcin Urbańczyk. Drugie miejsce zajęła Justyna Bielarz z klasy II TG, zaś trzecie kolejny uczeń klasy II TMH - Dominik Jędrzejowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


25

Wycieczka zawodoznawcza mechatroników

25 września 2013r. uczniowie klas II i III technikum kształcący się w zawodzie mechatronik wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej na Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH w Bielsku-Białej. Program spotkania: 1. Krótka prezentacja wydziału. 2. Specjalistyczny wykład pt. "50 lat innowacji technicznych agenta 007" wygłoszony przez dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego, prof. ATH 3. Zwiedzanie laboratoriów. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć, a nawet wypróbować specjalistyczny sprzęt zakupiony w ramach projektu "Inżynier na miarę XXI wieku", m.in. drukarkę 3D, minifabrykę i skaner 3D.  galeria zdjęć


Salon maturzystów 24 września 2014r.

Salon na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie co roku cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. Zgromadzeni goście i młodzież zostali serdecznie powitani przez Waldemara Siwińskiego, prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, prof. Andrzeja Manię, prorektora ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Lecha Gawryłowa, dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Obecni byli prorektorzy wszystkich krakowskich uczelni akademickich oraz władze kuratoryjne. Maturzyści wraz z wychowawcami wzięli udział w tegorocznym Salonie Maturzystów. Uczniowie uczestniczyli w wykładach w najnowocześniejszych aulach, przygotowanych przez specjalistów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i posłuchać ekspertów opisujących maturę 2014 oraz prezentacjach oferty dydaktycznej uczelni krakowskich. Nasi maturzyści wzięli udział w wykładach dotyczących sposobów rozwiązywania zadań z matematyki oraz języka polskiego. Dodatkowo wysłuchali prezentacji oferty kształcenia uczelni technicznych takich jak: Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.


Qubus HotelWycieczka zawodoznawcza hotelarzy
We wtorek 17 września 2013r. klasy II i III hotelarska pojechały na wycieczkę zawodoznawczą do krakowskich hoteli czterogwiazdkowych.
Zwiedziliśmy dwa liczące się na rynku hotelarskim sieciowe hotele: Qubus oraz Holiday Garden Inn. Mówią uczestnicy wycieczki: zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez managerów hoteli, którzy w profesjonalny sposób przybliżyli nam okoliczności powstania obydwu hoteli w Krakowie oraz zakres oferowanych przez nie usług. Niewątpliwie oba hotele prezentują się bardzo elegancko. Udzielono nam wielu informacji na temat wymagań i oczekiwań od nas jako przyszłych kandydatów do pracy w hotelu.
Ponadto odwiedziliśmy również Centrum Informacji Turystycznej 'Info-Kraków' mieszczące się w Pawilonie Wyspiańskiego w samym centrum Krakowa. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Centra Informacji zostały założone przez Urząd Miasta i kto może zwrócić się o pomoc i poradę do tych instytucji.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych nasza wycieczka była bardzo udana. (zobacz galerię zdjęć.)

 


STARSZE WIADOMOŚCI W ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.