Brak skoncentrowanej uwagi może zaburzać pamięć. Możesz poprawić zdolność koncentracji uwagi, używając prostego narzędzia pozwalającego widzieć rzeczy Z perspektywy. W książce Bird by Bird: Some Instructions on Writing and Life powieściopisarka Annę Lamott pisze, że napięcie 1 cal = 2,54 cm związane z rozpoczynaniem nowego projektu twórczego może być tak zniechęcające, że kręci jej się w głowie lub dostaje zaćmienia umysłu. Jej tajemnica w radzeniu sobie z tym problemem tkwi w racjonalizacji. „Wszystko, co muszę zrobić, to napisać tyle, ile mogę zobaczyć przez jednocalową (symboliczną) ramkę do obrazka. To wszystko, co powinnam zrobić w danej chwili”.

„Gdy twoje myśli są rozproszone, ustalenie ograniczeń pozwala się skupić”, mówi doktor Susan Kavaler-Adler. „Gdy próbujesz przypomnieć sobie toast, który twój najlepszy przyjaciel wzniósł na twoim weselu, najpierw pomyśl o tym, w co byłeś ubrany, potem, kto siedział przy twoim stole, następnie przypomnij sobie przyjaciela stojącego z kieliszkiem w dłoni i wreszcie, na końcu, jak otwiera on usta i wymawia pierwsze słowa. Zwiększając stopniowo zakres odniesień, przypominasz sobie szczegóły, nie będąc przytłoczonym przez «widzenie» (i słyszenie) wszystkiego jednocześnie”. Kup jednocalową ramkę w drogerii i trzymaj ją pod ręką w miejscu pracy. Gdy obowiązki zaczną cię przytłaczać, popatrz przez ramkę, jako symbol, w celu zwiększenia koncentracji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>