Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Witaj 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017


wakacje
2 września 2017r. odbędzie się szósta edycja organizowanej corocznie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku  "Wesele" - dramat Stanisława Wyspiańskiego będzie lekturą Narodowego Czytania. Informacje na temat akcji Narodowe Czytanie 2017 zamieszczone są na stronie: www.prezydent.pl

List prezydenta Andrzeja Dudy.


UWAGA! Przypominamy, że część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 22 sierpnia 2017r.


Terminy egzaminów poprawkowych zamieszczone są w zakładce "Informacje dla uczniów".


A w wolnych chwilach zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w Galerii:


logo logo22 czerwca 2017r. - zakończenie roku szkolnego.

Wszystkich uczniów zapraszamy z tej okazji na Mszę św. o godz. 8.00, która odprawiona zostanie w Kościele Parafialnym w Sułkowicach.
O godz. 9.30 w budynku szkolnym odbędzie się uroczysta akademia podsumowująca rok szkolny 2016/2017, a po niej rozdanie świadectw.


logo logoZ wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci

wieloletniego Dyrektora ZSZiO w Sułkowicach

mgr. inż. Stanisława Kufreja

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia i żalu

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy,

Uczniowie ZSZiO w Sułkowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę, 21 czerwca 2017r., o godz. 15.00 w kościele w Sułkowicach.


logo logoW dniu 31 maja 2017r. odbyły się dwie konferencje upowszechniające rezultaty realizacji projektu „Zagraniczna praktyka zawodowa rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy”. Pierwsza z nich przeznaczona była dla uczniów naszej szkoły, na drugą zaś zaproszeni zostali Starosta Myślenicki, Burmistrz Gminy Sułkowice, pracodawcy współpracujący ze szkołą oraz przedstawiciele Samorządów Gospodarczych i Urzędu Pracy. W konferencji brali udział również uczestnicy powiatowego konkursu „ Moja Gmina…”. W czasie konferencji uczestnicy projektu prezentowali działania realizowane w jego trakcie, przedstawili prezentację oraz film z pobytu w Berlinie. Konferencja zakończyła się pokazem umiejętności, które uczestnicy nabyli w czasie praktyk - wszyscy uczestnicy konferencji mogli spróbować „currywurst mit kartofelsalat”, deseru „Berliner luft” oraz berlińskich ciasteczek. Zdjęcia w Galerii. Więcej informacji o projekcie w zakładce PRAKTYKI ZAGRANICZNE.


logo logoUmiejętności udzielania pierwszej pomocy pozwalają uratować ludzkie życie. W środę 31 maja 2017r. podczas etapu finałowego Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy, odbywającego się w Dobczycach, wykazały się nimi znakomicie trzy uczennice naszej szkoły zdobywając IV miejsce. Te dzielne dziewczyny, które musiały odpowiednio zareagować na 3 sytuacje zagrożenia życia przedstawione w zainscenizowanych scenkach to Kinga Oliwa, Paulina Sroka i Katarzyna Wątor z klasy 1 TG. Specjaliści oceniający poszczególne konkurencje stwierdzili, że poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy i bardzo cieszy, że młodzi ludzie tak wiele wiedzą o udzielaniu pomocy przedmedycznej. Robią to znakomicie, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa nas wszystkich. Zwyciężczyniom gratulujemy !!!


DSC_0007W dniu 31 maja 2017r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbył się IV Powiatowy Konkurs „Moja gmina, mój powiat, moja mała ojczyzna”, w którym wzięło udział 36 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Myślenickiego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować w trzyosobowych zespołach prezentację multimedialną promującą swoją gminę lub powiat. Ich celem było zachęcenie do odwiedzenia tych miejsc, które warto zwiedzić i zaprezentowanie jak można w atrakcyjny sposób spędzić swój wolny czas. Młodzież znakomicie poradziła sobie z tym zadaniem prezentując jednocześnie wysoki poziom wiedzy na temat historii, zabytków i swojej małej ojczyzny. W wyniku konkursowej rywalizacji wśród szkół gimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie: Emilia Małota, Grzegorz Żmija i Zuzanna Szatan z Gimnazjum w Rudniku, a wśród szkół ponadgimnazjalnych uczniowie: Krzysztof Dobosz, Michał Kiebzak i Beniamin Nowak z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęty trud i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Zdjęcia w Galerii.


logo logoUczniowie klasy 3Tmt w dniu 10 maja 2017r. na lekcjach fizyki wykonali Figury Lissajous, które pozwoliły na jeszcze głębsze zrozumienia zagadnień dotyczących ruchu drgającego czy też harmonicznego. Krzywa Lissajous to krzywa wyznaczana przez punkt materialny wykonujący drgania harmoniczne w dwóch kierunkach, które są do siebie prostopadłe. Krzywe te nazywane są też figurami Lissajous. Najprostszą metodą uzyskania takich figur jest zbudowanie prostego wahadła o specyficznej budowie, gdzie posiada ono dwie długości w prostopadłych do siebie płaszczyznach generując drgania złożone, potrzebny był jeszcze lejek i piasek, co pozwoliło nam uzyskać wspaniałe Figury. Wykonując takie wahadło można łatwo zrozumieć zasady powstawania prostych drgań harmonicznych wzajemnie prostopadłych, które mają różne częstotliwości i fazy. Lekcja była bardzo ciekawa. Zdjęcia z lekcji TUTAJ i TUTAJ.


logo logoZakończył się X Tydzień Zdrowia, który tym razem związany był z hasłem „Talerz Pełen Zdrowia”. W szkole można było zapoznać się z ważnymi informacjami na temat prawidłowego żywienia, umieszczonymi na przygotowanych przez uczniów plakatach. W wybranych klasach prezentowane były sesje dotyczące ogólnych zasad prawidłowego żywienia, złych nawyków żywieniowych i chorób z nimi związanych a także substancji alergizujących i szkodliwych w żywności. W czwartek odbył się konkurs Wiedzy o Zdrowiu. W tegorocznej edycji udział wzięło 13 uczniów. Pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Kondracka z klasy 3 TGH, drugie Katarzyna Maciejewska z klasy 3 TGH a trzecie Karolina Stokłosa z klasy 2 TGH. Dziewczynom gratulujemy! Przypominamy, że do 24 maja 2017r.można przynosić plakaty na Konkurs Plakatowy, o którym informacje można znaleźć w poprzednich aktualnościach.


logo logo26 kwietnia 2017r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”. Nasze Technikum reprezentowali Michał Kiebzak, Sebastian Łuczak i Bartłomiej Niebudek z klasy III tmt. Wcześniej, 14 marca pokonali oni kilkunastu uczniów w etapie szkolnym. W tym roku uczestnicy konkursu pochylali się nad tekstem Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Pomiędzy rozwiązywaniem testu a ogłoszeniem wyników było sporo czasu, więc młodzież z ks. Leszkiem Dylągiem udała się na modlitwę i zwiedzanie Sanktuariów: Bożego Miłosierdzia i św. Jan Pawła II. Zdjęcia w Galerii.


logo logoTalerz pełen zdrowia – to temat przewodni X edycji Tygodnia Zdrowia, który jak co roku odbędzie się w naszej szkole. W przyszłym tygodniu (15 - 19 maja 2017r.) poruszane będą tematy związane z ochroną zdrowia człowieka. Przeprowadzone zostaną programy profilaktyczne, prezentacje w trakcie lekcji wychowawczych, ankiety sprawdzające wiedzę uczniów na temat własnego zdrowia. W szkole rozwieszone zostaną plakaty, z których możecie dowiedzieć się jak dbać o zdrowie. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach związanych z naszą akcją. Będą to Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Konkurs plakatowy. Więcej szczegółów w zakładce Konkursy.


logo logoUWAGA! Przypominamy, że dzień 8 maja 2017r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów technikum. Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej uczą się w poniedziałek wg tymczasowego planu lekcji:
klasa I mwz - l. 1, 2, 3 (od 8.00 - 10.25) - język angielski i GW z panią J.Listwan - zajęcia odbywają się w byłym internacie przy ulicy 1 Maja 66;
klasa II mwz - l. 3, 4, 5 (od 9.40 - 12.25) - GW i język angielski z panią E.Francuziak - zajęcia odbywają się w byłym internacie przy ulicy 1 Maja 66;
uczniowie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych mają lekcje w stacji diagnostycznej w Rudniku od 8.00; uczniowie w zawodach: ślusarz i operator obrabiarek skrawających mają lekcje w hali warsztatowej przy szkole od 8.00.


logo logoW dniu 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Dobczycach odbył się X Powiatowy Konkurs Gastronomiczny pod hasłem "Łosoś - różowy król", w którym udział wzięła nasza uczennica Kinga Oliwa z kl. ITgm. Za swoją potrawę -"Łosoś w sosie cytrynowym" -  otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!


logo logo28 kwietnia 2017r. pożegnaliśmy uczniów klas IV technikum, którzy ukończyli naukę w naszej Szkole. Zdjęcia z tej wzruszającej uroczystości można obejrzeć w Galerii zdjęć. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć abiturientów modlitwą podczas czekających ich egzaminów maturalnych, zapraszamy w środę 3 maja na mszę św. w ich intencji na godz. 19.00. Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja - za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


logo logoDnia 29 marca 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej „ZIEMIA I KOSMOS”. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zarówno fizyczną, jak i astronomiczną. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I MIEJSCE - Klaudia Zgudziak kl. 1TGM, II MIEJSCE - Klaudia Koziołek, Adrian Szczurek i Magdalena Dynur kl. 1TGM, III MIEJSCE - Karolina Koziołek kl. 1TGM. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce.


logo logo19 kwietnia 2017r. zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami klas. O godz.17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się pedagogizacja przeprowadzona przez panią pedagog A.Kęsek-Olesek, a następnie spotkania w wyznaczonych salach.


logo logoZapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego pobyt naszych uczniów na praktykach zawodowych w Berlinie. Film dostępny TUTAJ. Przypominamy także o stronie praktyk na FB.logo logo28 marca 2017r. maturzyści wraz z wychowawcami i księdzem Leszkiem udali się na tradycyjną pielgrzymkę do Zabawy. Po Mszy św. przeszli szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny odprawiając Drogę Krzyżową. Więcej informacji na stronie parafialnej. Tutaj film księdza Leszka na Youtube.


logo logo Po raz drugi w Tauron Arenie w Krakowie 29 marca 2017r. odbył się Projekt Młodzi&Miłosierdzie. Również w tym roku uczestniczyli w nim uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Tematem przewodnim były słowa z Ewangelii wg św. Jana "Ja ciebie nie potępiam". Fotorelacja na stronie parafialnej. Tutaj film księdza Leszka na Youtube.


logo logoW dniu 31 marca 2017r. trójka naszych uczniów tj. Natalia Wypartowicz, Konrad Pieczara i Bartłomiej Pyda czyli członkowie zespołu The Porch odebrali w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały im przyznane za zdobycie pierwszego miejsca podczas Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych. Przegląd odbył się w grudniu ubiegłego roku, natomiast w marcu zorganizowano uroczyste podsumowanie, na które zaproszono wszystkich nagrodzonych uczniów z terenu całego powiatu. W spotkaniu nie mógł uczestniczyć Radek Ziemba, który przebywa na praktyce w Berlinie, ale nagrodę w jego imieniu odebrali koledzy. Serdecznie gratulujemy. Zdjęcia w Aktualnościach.


logo logoZ radością informujemy, że 25 marca 2017r. w XV jubileuszowych Zawodach Matematycznych Szkół powiatu myślenickiego, laureatami w dwóch kategoriach zostali uczniowie naszej Szkoły. Miejsce II w kategorii BT, w której startują uczniowie klas drugich i trzecich technikum, zajął uczeń klasy II Tmt Albert Kozioł, zaś w kategorii CT, która obejmuje uczniów najstarszych, czwartych klas technikum, miejsce III zajął Piotr Garbień, uczeń klasy IV Tmt. Sukces tych uczniów jest o tyle większy, że są oni laureatami Zawodów już po raz drugi, przy corocznie bardzo dużej liczbie startujących uczniów. Gala rozdania nagród odbędzie się 3 kwietnia 2017r. o godzinie 10:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach.


logo logo Dnia 29 marca 2017r. odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej „ZIEMIA I KOSMOS”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Wszyscy, którzy zgłosili się do udziału, proszeni są o przybycie do sali nr 8 na lekcji 7.


logo logoW dniach 23-25 marca 2017r. nasza szkoła prezentowała się na Festiwalu Zawodów w Krakowie promując ofertę szkoły przede wszystkim w zakresie zawodów: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechatronik. Podczas I dnia Targów stoiska wszystkich szkół odwiedził Wicestarosta Myślenicki Tomasz Suś.


logo logoW piątek i w sobotę 24-25 marca 2017r. trwała XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, POMAGAM!”, organizowana przez Caritas. Wśród wolontariuszy także w tym roku nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Zbierali oni produkty, przeznaczone na paczki wielkanocne dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących.


logo logoW sobotę, 19 marca 2017r., uczniowie klas trzecich technikum wraz z opiekunami: panią Katarzyną Piwowarską-Piechotą i panem dyrektorem Waldemarem Wolskim przybyli do Berlina. Przez 4 tygodnie będą tam odbywać praktykę zawodową zorganizowaną w ramach projektu "Zagraniczna praktyka rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy". Zachęcamy do odwiedzania ich strony na FB.


logo logoSzkolne Wybory Książek w ZSZIO w Sułkowicach! Wspólnie tworzymy listę najciekawszych i najpoczytniejszych książek. Celem akcji jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbioru biblioteki szkolnej do potrzeb jej czytelników. Akcja potrwa od 23 do 31 marca 2017r. Na karcie wyborczej prosimy o podanie od jednego do trzech tytułów ostatnio przeczytanych i wartych polecenia książek oraz tytułów książek, które według was warto zakupić do biblioteki szkolnej. Karty prosimy wrzucać do urny wyborczej w bibliotece szkolnej. Dodatkowo, aby dotrzeć do wszystkich wyborców, łącznicy klasowi w tygodniu obejmującym akcję na lekcji wychowawczej zbiorą wasze propozycje, aby każdy miał możliwość oddania głosu na swoją ulubioną książkę. Zapraszamy do udziału w akcji! Członkowie koła bibliotecznego.


logo logoPierwszego dnia astronomicznej wiosny - 21 marca 2017r. - uczniowie klasy ITGM udali się do Chorzowa, by wziąć udział w zajęciach w Planetarium. Oprócz obejrzenia seansu pod kopułą, który był główną atrakcją dnia, przypomnieli sobie wiadomości z sejsmologii, astronomii i meteorologii. Więcej w Aktualnościach i Galerii zdjęć.


logo logoW dniu 15 marca 2017r . gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów, którzy odwiedzili nas podczas Dnia Otwartego. Przybyli do nas uczniowie nie tylko w grupach zorganizowanych wraz z nauczycielami-opiekunami, ale też indywidualnie. Mieliśmy okazję spotkać się z młodzieżą z terenu gminy Sułkowice (Rudnik, Sułkowice), ale także z Radziszowa, Budzowa, Zembrzyc, Izdebnika, Głogoczowa i Myślenic. Dla gimnazjalistów przygotowano wiele atrakcji: najciekawszym punktem programu było zwiedzanie szkoły, gdzie na żywo gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak wygląda kształcenie w poszczególnych zawodach, odwiedzając pracownie zawodowe: gastronomiczną, hotelarską, laboratoria i pracownie dla zawodów mechanicznych i mechatronicznych oraz nowe pracownie dla zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Więcej w Aktualnościach i Galerii zdjęć.


logo logoW dniu 15 marca 2017r . Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zaprezentował się na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Myślenicach. Nasze stanowisko prezentowało się bardzo atrakcyjnie, co potwierdzają zdjęcia w Galerii. Już w piątek szeroka relacja z tego wydarzenia na kanale Telewizji Powiatowej Myślenice iTV.


logo logo


logo logoW dniu 25 marca 2017r .(sobota) w budynku Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach od godz. 9:00- 13:00 odbędą się XV Powiatowe Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Myślenickiego. Zawody corocznie skupiają uczniów wszystkich typów szkół, kończących się maturą, zainteresowanych matematyczną rywalizacją. Wszystkich uczniów Naszej Szkoły, dla których pasją jest matematyka, zapraszamy do udziału w tych Zawodach. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki pani M. Biernat i pan S. Rylewicz. Termin zgłoszenia upływa z dniem 21 marca 2017r. Regulamin Zawodów i zadania z poprzednich edycji znaleźć można w gablocie obok Sali 20 i w załączniku.


logo logo13 marca 2017r. nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiego etapu (finał) Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy 2017 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zajmując drugie miejsce. Finał odbędzie się w dniu 31.05.2017 r. Szkołę reprezentować będą uczennice klasy I TGM: Kinga Oliwa, Paulina Sroka i Katarzyna Wątor.


logo logo13 marca 2017r. reprezentant naszej Szkoły, Mikołaj Pułka, w wojewódzkich zawodach w narciarstwie alpejskim, które odbyły się na stoku w Kluszkowcach, zajął 25 miejsce na 60 zawodników. Natomiast w klasyfikacji zawodników powiatu myślenickiego zajął 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu!.


logo logo10 marca 2017r. odbyła się kolejna (ostatnia już w tym roku szkolnym) wycieczka naukowa z fizyki. Celem jej był udział w Pokazach Doświadczalnych z Fizyki, które poprowadził Dziekan Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH – prof. Janusz Wolny. Dzięki tej już ostatniej wyjątkowej lekcji fizyki uczniowie zrozumieli zagadnienia dotyczące elektryzowania ciał, rozkładu ładunków – klatka Faraday’a, młynek Franklina, budowy i działania kondensatora, prądnicy i silnika, powstawania pola magnetycznego wokół przewodnika z prądem, oddziaływania elektromagnetycznego dwóch przewodników z prądem, indukcji magnetycznej, prądów wirowych i przewodnictwo w cieczach – zjawisko elektrolizy. Więcej informacji w Aktualnościach.


logo logo Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na Dzień Otwarty, który jest organizowany w naszej szkole 15 marca 2017r., w godz. od 8:00 do 13:00. W programie znajdą się: prezentacja oferty kształcenia na kolejny rok szkolny, spotkanie z uczniami z Samorządu Uczniowskiego, pokaz umiejętności zawodowych uczniów, zwiedzanie szkoły, w tym pracowni zawodowych wraz ich specjalistycznym wyposażeniem (m. in. urządzenia mechatroniczne i mechaniczne w nowej hali laboratoryjno – warsztatowej oraz wyposażenie nowych pracowni zawodowych do nauki zawodu w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pracownie gastronomiczne, hotelarskie i inne).


logo logo W czwartek 9 marca 2017r. w naszej szkole znowu było WYSTRZAŁOWO! Gościliśmy gimnazjalistów Powiatu Myślenickiego, którzy postanowili zmierzyć się w siódmej już edycji Powiatowego Turnieju Strzeleckiego. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, albowiem przybyli sami najlepsi. Zawodnicy uzyskiwali imponujące wyniki. W tym roku medale, statuetka oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach trafiły w następujące ręce: KONKURS INDYWIDUALNY: I miejsce: Hubert Szlachetka (Gimnazjum w Rudniku), II miejsce: Michał Ogrodny (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach), III miejsce: Justyna Sałach (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach); KONKURS DRUŻYNOWY: I miejsce: Hubert Szlachetka, Wojciech Maślanka, Jan Ślęczka (Gimnazjum w Rudniku), II miejsce: Mateusz Styczeń, Michał Ogrodny, Hubert Eichler (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach), III miejsce: Karolina Wątor, Karolina Ingarden, Justyna Sałach (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach). Zwycięzcom gratulujemy!!!! Fotorelacja w Galerii.


logo logo W marcu zachęcamy do obejrzenia nowej gazetki z cyklu: "W świecie astronomii", która dotyczy zjawisk fizycznych, takich jak: zaćmienia  Księżyca oraz fazy Księżyca. Gazetka będzie zmieniana co miesiąc... następna już w kwietniu.


logo logo W środę 1 marca 2017r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pracowni dla technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Z tej okazji w progach naszej Szkoły powitaliśmy ważnych gości, wśród nich: Starostę Powiatu Myślenickiego pana Józefa Tomala i jego zastępcę pana Tomasza Susia, Przewodniczącego Rady Powiatu pana Tadeusza Żabę i jego zastępcę pana Andrzeja Pułkę, pana Bolesława Pajkę – członka Zarządu Powiatu Myślenickiego, Radnych Powiatowych - panią Aleksandrę Korpal i panią Zofię Góralik, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku pana Mirosława Pękalę oraz Prezesa SIG pana Stanisława Biernata. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć pana Adama Skoruta, prezesa firmy Skorut-Systemy Solarne, która jest patronem i głównym sponsorem klasy 1TUM. Pan Prezes wraz z panem Starostą i Przewodniczącym RPM dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. O nowym kierunku można przeczytać więcej w artykule w Dzienniku Polskim. Zdjęcia w Galerii. Gościem uroczystości była także Telewizja Powiatowa Myślenice iTV - relacja z otwarcia 0:51-4:32.


1 marca 2017r. uczennice klasy ITGM pod opieką pana Tadeusza Pelca wzięły udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Poetyckiej "Miłość - Młodość - Marzenia" organizowanym przez ZS w Dobczycach. Katarzyna Wątor wykonała piosenkę będącą motywem przewodnim filmu "Titanic", zaś tercet w składzie: Małgorzata Drabina, Katarzyna Dyba i Kinga Oliwa - piosenkę Leonarda Cohena "Allelujah".


logo logo 2 marca 2017r. 14 uczniów naszej Szkoły wzięło udział w "Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Akcja! 2017". Przez trzy godziny rozwiązywali związane z legendami kina polskiego zadania, wśród których było np. wykonanie komiksu. Zadaniem dodatkowym było nakręcenie filmu, w którym trzeba było wykorzystać 3 elementy: postać: Zbigniew Cybulski, rekwizyt: parasolka i słowo: niebieski. Oprócz doskonałej zabawy była to okazja do zdobycia sporej dawki wiedzy na temat polskiej kinematografii. Uczestnicy Festiwalu już wkrótce podzielą się z kolegami informacjami. Fotorelacja w Galerii.


logo logo 21 lutego 2017r. dr Jakub Synowiec z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie poprowadził warsztaty dla młodzieży z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Temat zajęć brzmiał "Etyka w kuchni", ale najważniejszym celem była chyba próba odszukania w nas i przywrócenia "filozofów", którymi się rodzimy, a którzy gdzieś niepostrzeżenie są w nas uśmiercani. Padło wiele pytań, nieco mniej odpowiedzi, ale zagadnień do refleksji wystarczy nam na długo... Fotorelacja w Galerii.


logo logoW drugich zawodach narciarskich o Puchar Burmistrza Sułkowic na Szklanej Górze w Harbutowicach uczniowie naszej Szkoły zajęli wysokie miejsca:  I - Mikołaj Pułka (klasa III TGH) i IV - Zuzanna Kania (klasa IV TG). Gratulujemy!


logo logo15 lutego 2017r. klasa 4 TG udała się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę przedmiotową, w trakcie której uczestniczyła w lekcji muzealnej poświęconej kształceniu umiejętności analizy dzieła malarskiego w kontekście literackim, a następnie obejrzała film "Ślady stóp" w kinie Kijów. Fotorelacja w Galerii.


UWAGA!!!

"Drodzy czytelnicy! Z okazji Walentynek-14 lutego zapraszamy Was na randkę …. z książką. Postawcie na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Dajcie się skusić i pożyczcie w bibliotece książkę w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet w gatunku, który dotąd omijaliście. Kto wie, może spędzicie niezapomniany wieczór. Sprawdźcie, kto uwiedzie Was od pierwszego … akapitu. Zapraszamy do zabawy! Książka + słodki upominek czeka na Was w bibliotece. Członkowie koła bibliotecznego"


logo logoPrzed feriami w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Udział wzięło 14 uczniów. W tym roku zwyciężyła Justyna Malina z klasy 2TG i to ona będzie nas reprezentowała na kwietniowym etapie wojewódzkim w Krakowie. Miejsce drugie wywalczyła Aleksandra Wiecheć a trzecie Magdalena Dynur - obie z klasy 1 TG. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.


logo logoW roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas trzecich technikum wezmą udział w Projekcie "Zagraniczna praktyka rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy". W pierwszym tygodniu ferii odbyły się kursy przygotowawcze. Projekt realizowany jest w ramach działania "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej Tutaj i w Galerii.


logo logo


logo logoDużo ciekawych rzeczy związanych z fizyką miało miejsce na początku 2017 r. W dniu 20 stycznia 2017 r. młodzież naszej szkoły wybrała się na wycieczkę naukową do Krakowa, by wziąć udział w Pokazach Doświadczalnych z Fizyki, zorganizowanych na AGH, zaś uczniowie klasy 3 Tmt na lekcjach fizyki wykonali Wahadło Oberbecka, które posłużyło im do doświadczalnego sprawdzenia drugiej zasady dynamiki ruchu obrotowego. Więcej w Aktualnościach i Galerii.


logo logo Dnia 24 stycznia 2017 r. (wtorek) w Kuratorium Oświaty w Krakowie w Sali Teatralnej przy ul. Ujastek 1 o godzinie 11.30 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów dla stypendystów z terenu powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego. Dyplom odebrała wtedy uczennica klasy II TGH, Klaudia Parszywka. Gratulujemy!


logo logoBiblioteka szkolna składa serdeczne podziękowanie swoim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej na święta”. W wyniku zbiórki biblioteka otrzymała w darze 58 egzemplarzy książek. Podziękowania kierujemy do nauczycieli: p. Ewy Rylewicz, p. dyrektora Waldemara Wolskiego, uczniów: Bartłomieja Żurka z kl. 3 TMT, Magdaleny Dynur z kl. 1 TGM, Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Żychlina oraz do jednego ofiarodawcy, który chciał pozostać anonimowy i zostawił nam książki w prezencie pod drzwiami biblioteki. W Aktualnościach propozycje lektury na ferie.


logo logoUtalentowany mechatronik w naszej Szkole. W ramach projektu zaliczeniowego z przedmiotów mechatronicznych uczeń klasy III T Krzysztof Dobosz wykonał drukarkę 3D. Krisu i3 ( Prusai3) jest 3 wersją otwartego projektu Prusa Mendel. Autor nieco ją zmodyfikował tak, by wykorzystać maksymalny potencjał z projektu. O pracy nad drukarką opowiada w Aktualnościach.


logo logo"13 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których udział brały uczennice klasy III Natalia Frączek i Daria Bargieł. Tematyką wiodącą tej edycji olimpiady były „Produkty zbożowe – technologia i rola w żywieniu”, czyli: • Charakterystyka roślin zbożowych i przemiał ziarna • Wykorzystanie zbóż w żywieniu człowieka • Podstawy technologii produkcji pieczywa • Rodzaje pieczywa w Polsce i na świecie • Kasze i makarony – rodzaje i metody produkcji • Preparowane produkty zbożowe • Potrawy mączne i wypieki domowe • Wartość odżywcza produktów zbożowych • Rola produktów zbożowych w diecie ludzi zdrowych i chorych • Niepożądane reakcje na gluten Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego powitania uczestników przez Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie oraz Komisję Olimpiady. Po losowaniu z pośród opiekunów pozostałych członków komisji sprawdzającej prace pisemne, odbyła się właściwa część Olimpiady, czyli napisanie testu. W czasie trwania testu opiekunów zaproszono na pokaz kulinarny, a gdy prace były sprawdzane wraz z uczniami- na wycieczkę do Galerii Malarstwa i Rzeźby XIX w. w Sukiennicach. Po powrocie odtworzono za pomocą nośników elektronicznych wykład prof. dr hab. Jana Gawęckiego pt. „Słów kilka o genezie wskazówek żywieniowych”. Na koniec odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród dla najlepszych." Elżbieta Moskała. Zdjęcia w Galerii.


logo logo"10 stycznia 2017 r. odbyły się eliminacje okręgowe zorganizowane przez Komisje Okręgowe w dziewięciu miastach Polski: Gdyni, Jeleniej Górze, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Bydgoszczy i Wiśle. Etap IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej polegał na rozwiązaniu zadań testowych zamkniętych, sprawdzających wiadomości i umiejętności z hotelarstwa, turystyki, podstaw ekonomicznych i prawnych, marketingu i obsługi konsumenta opracowanych przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która jest głównym organizatorem olimpiady. Naszą Szkołę w IX Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem „Wyposażenie techniczne w hotelarstwie” reprezentowały Kinga Chrapek i Klaudia Parszywka obie uczennice z II klasy Technikum. Do Krakowa pojechały pod opieką pani Małgorzaty Kani, która wzięła udziału w pracach komisji pod przewodnictwem prof. dr hab. Józefa Sali – kierownika Katedry Turystyki UE w Krakowie. Uczennicom gratulujemy, trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Być może to właśnie one zakwalifikują się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu w Kołobrzegu, czego mocno im życzę". Elżbieta Moskała. Zdjęcia w Galerii.


logo logoW dniu 18 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach narciarskich. Zawody odbyły się na stoku Maciejowa w Rabce Zdrój. Szkołę reprezentowali KAMIL MALINA I SEBASTIAN KRUPA Z KLASY ITUM, MIKOŁAJ PUŁKA, NORBERT BĄCHOR, DAWID KONIK Z KLASY III TGH. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikował się MIKOŁAJ PUŁKA, który zajął miejsce tuż za podium. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za Mikołaja.


logo logoDnia 19 stycznia 2017r. Ola i Wiola z klasy IV TG udzieliły wywiadu dla Radia Kraków na temat ostatniej zbiórki żywności dla psów i kotów mieszkających w Przytulisku w Harbutowicach. Miała ona miejsce od października do grudnia w naszej szkole. Dziewczyny opowiadały o zbiórce którą organizowały, przy okazji zachęcając słuchaczy radia do wspólnej pomocy schronisku. :-) Dla zainteresowanych podajemy adresy stron Przytuliska: http://harbutowice.org/ http://www.przytulisko.harbutowice.pointblue.com.pl/


logo logoW środę 18 stycznia 2017r. uczniowie klas pierwszych technikum i ich koledzy z klasy II TM oraz opiekunowie: ksiądz Leszek Dyląg, Anna Kilian i Urszula Woźnik-Batko mieli przyjemność obejrzenia Jasełek przygotowanych przez uczestników zajęć arteterapii prowadzonej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sułkowicach. Po spektaklu uczniowie spontanicznie zaproponowali aktorom wspólne kolędowanie.


logo logoDnia 14 stycznia 2017r. uczniowie klas czwartych technikum razem z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami bawili się do białego rana na tradycyjnym balu studniówkowym. Mamy nadzieję, że tak wspaniała zabawa będzie zapowiedzią równie świetnych wyników na egzaminie maturalnym!


logo logoUczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach pod patronatem Starosty Powiatowego. Etap szkolny odbył się 2 grudnia 2016r. o godzinie 9.00 w sali nr 4. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z klasy 1TG, 2TGH, 2TMT, 3TGH, 3.TMT, 4TG, którzy z zapałem rozwiązywali arkusze językowe, dostarczone do naszej szkoły przez koordynatora konkursu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki potyczek językowych, ponieważ 3 uczniów z największą ilością punktów zostanie zakwalifikowanych do następnego etapu. Etap powiatowy odbędzie się 24 lutego w budynku ZSTE w Myślenicach. Życzymy naszym uczniom powodzenia!


logo logoWyniki VIII Powiatowego Konkursu Historycznego, który odbył się w Lubniu pod hasłem: "1050 rocznica Chrztu Polski - geneza chrystianizacji i jej skutki." Naszą Szkołę reprezentowało 8 uczniów pod opieką A.Kilian i tak: III miejsce zdobyła Klaudia Parszywka, uczennica klasy II TG, a wyróżnienia: Klaudia Frączek, uczennica klasy I TG i Bartłomiej Niebudek, uczeń klasy III TM.


logo logo


22 grudnia był ostatnim dniem zajęć w roku 2016. Miało wówczas miejsce wspólne kolędowanie oraz wigilie klasowe, które były okazją do podsumowania pierwszego półrocza oraz złożenia sobie życzeń na najbliższy świąteczny czas oraz na cały nowy 2017 rok.

Więcej zdjęć w Galerii.


logo logo16 grudnia 2016r. (piątek) o godz. 12:30 odbył się IX Turniej Szachowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W Turnieju  najlepsi okazali się: 1) Albert Kozioł ( I m.); 2) Piotr Garbień ( II m.);   3) Bartosz Bargieł (III m.).   W Turnieju uczestniczyło 9 uczniów technikum z klas o profilu mechatronicznym i gastronomicznym. Rozegrali oni po 5 partii w systemie szwajcarskim. Towarzyszyło im sporo emocji, gdyż od trzeciej tury z każdą kolejna grą zmieniali się liderzy klasyfikacji.


logo logoW grudniu uczennice naszej Szkoły uczestniczyły w cyklu szkoleń organizowanych w ramach projektu "Szkoła Młodych Ratowników". Szkolenia prowadziła pani Katarzyna Szoch-Jędrys, miały one na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy. Każde szkolenie trwa 3 godziny i połączone jest z ćwiczeniami na fantomie i z użyciem defibrylatora AED. Zadaniem naszych wolontariuszek jest pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń. Do tej pory wzięły udział w zajęciach w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, w ZSZiO w Sułkowicach, Gimnazjum nr 3 w Myślenicach, Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, ZSTE im. M.Reja w Myślenicach oraz w Gimnazjum w Sułkowicach. Więcej w Aktualnościach - zdjęcia w Galerii.


logo logoW związku ze współpracą nawiązaną z firmą Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. w naszej szkole będziemy mogli korzystać z w pełni funkcjonalnej najnowszej wersji programu do wspomagania projektowania typu CAD - programu ZWCAD. Uczniowie klas Technikum w zawodach Technik Mechatronik, Technik Mechanik CNC oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej będą mogli tworzyć dokumentację techniczną i projekty przy pomocy najnowszego profesjonalnego oprogramowania CAD, dzięki czemu będą jeszcze lepiej przygotowani do przyszłego życia zawodowego lub studiów technicznych.


logo logo12 grudnia 2016r. nasz szkolny zespół muzyczny THE PORCH zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów muzycznych podczas V Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych. Zespół  wystąpił w składzie: Natalia Wypartowicz kl. 2 TGH - wokal, Konrad Pieczara kl. 2 TMT - perkusja, Radosław Zięba kl. 3TMT - gitara prowadząca, Bartłomiej Pyda kl. 2TMT - gitara basowa. Członkowie zespołu na konkursowym przeglądzie w Myślenicach wykonali utwory ,,Radioactive” oraz „Zombie”, zdobyły one duże uznanie w oczach zarówno komisji konkursowej, jak i publiczności.


logo logoW dniu 12 grudnia 2016r. w Gimnazjum nr 3 w Myślenicach nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły brali udział w szkoleniu poświęconym najnowszym metodom nauczania elementów techniki, podstawowych elementów taktyki oraz przepisom gry w tenisa stołowego. Zajęcia prowadzone były przez Leszka Kucharskiego dwukrotnego olimpijczyka, medalistę mistrzostw świata i mistrzostw Europy, m.in. w-ce mistrza świata w grze podwójnej, mistrza Europy juniorów w grze pojedynczej, 34-krotnego medalistę mistrzostw Polski, trenera medalistów mistrzostw świata i mistrzostw Europy, wykładowcę w Akademii Tenisa Stołowego. Szkolenie organizowane było przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki.


logo logoW piątek 9 grudnia 2016r. w pracowniach warsztatów odbyły się dwa Powiatowe Konkursy z branży mechatronicznej. Pierwszy konkurs "ZAWODOWE PASJE", w którym uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie prace. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy czwartej Technikum mechatronicznego z Dobczyc: Sebastian Topór i Karol Grzybek, którzy zaprezentowali manipulator. Drugie miejsce dla ucznia klasy 3 TMT Krzysztofa Dobosza, który wykonał i zaprogramował drukarkę 3D. Trzecie miejsce również dla ucznia klasy 2TMT Dawida Powroźnika,który zaprezentował przenośny sprzęt grający.
Do drugiego konkursu
"KONSTRUOWANIE MASZYNY RUBE GOLDBERGA" przystąpiły 3 drużyny dwuosobowe. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3Tmt Radosław Zięba i Michał Kiebzak. Drugie miejsce przypadło również reprezentantom klasy 3TMT Beniaminowi Nowakowi i Krzysztofowi Doboszowi. Trzecie miejsce dla uczniów z Dobczyc: Arkadiusza Żaby i Arkadiusza Mazgaja. 
Nagrody uczestnikom konkursów wręczył pan wicestarosta Tomasz Suś. Zdjęcia w
GALERII.


logo logoW dniu 7 grudnia 2016r. grupa uczniów z klasy I TGM wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Historii Najnowszej. Festiwal był okazją do spotkania z nieoczywistym obliczem historii Polski i Europy po II wojnie światowej poprzez gry i ćwiczenia wykorzystujące archiwalne fotografie, nagrania oraz inne źródła historyczne. Podczas festiwalu uczniowie mieli szansę na poszerzenie i sprawdzenie swojej wiedzy, ale też twórcze działanie, w którym ożywili historię na co dzień zamkniętą w szkolnych podręcznikach. Tematyka festiwalu obejmowała okres od 1939 roku do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem historii PRL. Więcej w Aktualnościach.


logo logoW dniu 7 grudnia 2016r. w Zespole Szkół w Lubniu odbył się VII Powiatowy Konkurs Gastronomiczny pod tytułem "Kuchnia włoska w polskiej odsłonie", na którym Natalia Frączek uczennica klasy IIITgh za swoją potrawę "Tortelini w sosie koperkowym"  zdobyła II miejsce.


logo logoDziś - 6 grudnia 2016r. - podczas szkolenia z pierwszej pomocy prowadzonego w auli szkolnej niespodziewanie pojawił się Mikołaj. Niestety, wyczerpany po ciężkiej nocy potrzebował pomocy - podpięto go do AED. Ale drobne prezenty zdołał rozdać uczestnikom szkolenia i ruszył w dalszą drogę. Zdjęcia w GALERII.


logo logoGratulacje dla Klaudii Frączek i Kingi Oliwy za zajęcie II miejsca w I Powiatowym Konkursie Cukierniczym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dobczycach 2 grudnia 2016r. Na siedem drużyn to właśnie one uplasowały się w czołówce mimo swojego małego doświadczenia zawodowego - obie są uczennicami I klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W tym samym czasie i miejscu przeprowadzono drugi konkurs pod tym samym tytułem, ale dla pasjonatów. Również w nim wzięły udział uczennice naszej Szkoły - Natalia Frączek oraz Gabriela Światłoń, które równie godnie ją reprezentowały za co serdecznie im dziękujemy, a Gabrysi gratulujemy wyróżnienia. Ciężką pracę wszystkich uczestników oceniało jury pod przewodnictwem pana Kamila Matuły - cukiernika Złoty Kłos.


logo logoSienkiewiczowskie potyczki –rozstrzygnięte! Po 3 etapowych rozgrywkach, w których młodzież wytężała swój umysł zmagając się z krzyżówkami i łamigłówkami literackim do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 uczestników. W finałowej rundzie, która odbyła się 24 listopada 2016r. 1 miejsce wywalczyła Katarzyna Dyba- kl. 1TGM 2 miejsce przypadło w udziale Katarzynie Wątor- kl.1TGM 3 miejsce zajęła Karolina Koziołek- kl. 1TG Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęty trud i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach literackich. Rozdanie nagród na najbliższym szkolnym apelu.


logo logoW czwartek 1 grudnia 2016r. uczniowie klasy II TMT udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Kuźni Sułkowice S.A. W ciągu kilku ostatnich lat 120 letni zakład przeszedł ogromną przemianę. Stał się nowoczesnym zakładem produkującym seryjnie wyroby kute o masie odkuwek dochodzącej nawet do 10 kg. Naszym przewodnikiem po kolejnych działach produkcyjnych był pan Władysław Łabędź. Dwugodzinna wycieczka rozpoczęła się od krótkiego rysu historycznego firmy. Następnie zwiedzaliśmy kolejno: dział kuźni, szlifiernie, magazyn matryc kuźniczych, hartownię, krajalnię, magazyn główny oraz dział obróbki CNC z najnowszymi obrabiarkami firmy MAZAK. Opiekę nad uczniami pełnili dyr. Waldemar Wolski oraz Maciej Betlej. Zdjęcia w Galerii.


logo logoWe wtorek 29 listopada 2016r. uczennice naszej szkoły: Katarzyna Dyba, Karolina Koziołek i Katarzyna Wątor z klasy 1Tgm odebrały w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myślenicach nagrody za wyróżnienie otrzymane w konkursie "Niebieska Planeta - jak długo jeszcze?" Dodatkową nagrodą był także duży zestaw książek dla biblioteki szkolnej. Tematyka konkursu nawiązywała do tego, jakie działania profilaktyczne powinien podjąć każdy z nas aby proces degradacji naszej planety został powstrzymany. Może powinniśmy zastanowić się nad tym przy okazji postanowień na zbliżający się Nowy Rok?


Program NOE (12)W poniedziałek 28 listopada 2016r. uczniowie klas Imwz, II TM, II TG, III TM i III TG wzięli udział w programie profilaktycznym NOE. Spotkanie to pobudziło uczniów do refleksji i przemyślenia pewnych kwestii związanych z uzależnieniami. Zdjęcia w Galerii.


DSC_1167W dniu 24 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Cukierniczy pod patronatem Bahlsen Polska spółka z o.o. Sp. k. Tematem tegorocznego konkursu były "Śliwka i drożdże". Najlepiej poradziła sobie uczennica naszej szkoły Natalia Frączek, drugie miejsce zajęła Natalia Cholewa z ZSOiZ w Lubniu, a trzecie - Katarzyna Śmigla z Zespołu Szkół w Dobczycach. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Zwyciężczynie zostały również obdarowane słodkościami od firmy Bahlsen. Gratulujemy! Zdjęcia w Galerii.


logo logoBiblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece na święta”. Przekaż książkę, której już nie czytasz – przeczytają ją inni ! Zachęcamy Was do niełatwych rozstań z książkami i dzielenia się z innymi tym, co przeczytaliście, a do czego raczej nie wrócicie. Wiemy jak bezcenne są wasze księgozbiory i jakim sentymentem je darzycie. Podarujcie ciekawą i lubianą przez Was książkę. Może wśród nich znajdą się książki, na które czeka wielu innych czytelników. Pamiętajcie - książka czytana – żyje dłużej! Mamy nadzieję , że akcja spotka się z aprobatą i zainteresowaniem, a za wszystkie dary już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do 15 stycznia 2017r.! Wiemy, że możemy na Was liczyć! Członkowie Koła Bibliotecznego


20161122_100719W dniu 22 listopada 2016r. grupa uczniów klasy I technikum w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej miała okazję zwiedzić nowoczesny zakład produkujący kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne: firmę SKORUT Systemy Solarne Sp. z o.o. W ramach wycieczki zawodoznawczej uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces produkcji kolektorów solarnych oraz paneli fotowoltaicznych, poznać efekty pracy Słońca, itp. Więcej informacji w Aktualnościach. Zdjęcia w Galerii.


logo logoZa nami szkolne etapy konkursów: Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu oraz powiatowego konkursu Torty czekoladowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursów.


logo logo7 listopada 2016r. w Lubniu odbył się VIII Powiatowy konkurs historyczny. Tegorocznym przewodnim tematem była "1050 rocznica chrztu Polski". Naszą Szkołę reprezentowało 8 uczniów. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.


logo logoPo raz kolejny nasza Szkoła weźmie udział w projekcie Szlachetna Paczka. Chcemy - jak w ubiegłym roku - przygotować paczkę dla rodziny, która znalazła się w sytuacji niezawinionej biedy i w sposób bohaterski walczy z przeciwnościami. Pierwsze wpłaty od klas i nauczycieli już wpływają. Otwarcie bazy rodzin nastąpi w sobotę, więc w przyszłym tygodniu zadecydujemy, komu pomożemy w tym roku. Tradycyjnie wolontariuszami SuperW są uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły. Więcej w Aktualnościach.


logo logoW dniu 10 listopada 2016r. odbyło się wręczenie dokumentów Europass Mobilność uczestnikom projektu "Zagraniczna praktyka zawodowa rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy". Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia, którą w naszym przypadku była praktyka zawodowa w przedsiębiorstwie. W tym roku praktyki odbyły się w Berlinie, w terminie od 3 do 30 kwietnia 2016r. Projekt obejmował również przygotowanie się do wyjazdu, poprzez program szkoleń z: języka niemieckiego, angielskiego, historii, kultury i obyczajów Niemiec, psychologicznych aspektów pracy w obcym środowisku oraz savoir-vivre w pracy i na co dzień. W projekcie wzięło udział 25 uczniów technikum w zawodach: mechatronik, mechanik CNC i żywienia i usług gastronomicznych. Projekt realizowany był w ramach programu ERASMUS+. Zdjęcia w GALERII.


logo logo10 listopada 2016r. 11 drużyn, w tym dwie z gimnazjów, wzięło udział w 10 biegu "Sprawni jak żołnierze". Uczestnicy musieli przebiec około 2 kilometrów, wykonując po drodze następujące zadania: strzelanie z broni pneumatycznej, skok w dal, rzut granatem, rzut do celu, rzut kłodą , podstawy z pierwszej pomocy oraz wbicie gwoździa w pień. W kategorii gimnazjów zwyciężyli uczniowie z Jawornika, zaś wśród uczniów naszej szkoły najlepsi okazali się zawodnicy z klasy III TGH. Zdjęcia w GALERII.


logo logo10 listopada 2016r. w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, członkowie koła historycznego przygotowani przez panią Annę Kilian zaprezentowali młodzieży naszej Szkoły montaż słowno-muzyczny na tle prezentacji multimedialnej pod hasłem "Bóg - Honor - Ojczyzna". Zdjęcia w GALERII.


logo logoW dniu 27 października 2016r. nasi uczniowie wzięli udział w drużynowych zawodach szachowych na szczeblu powiatowym zajmując 2 miejsce. Szkołę reprezentowali: Piotr Garbień (kl. 4 TMt), Albert Kozioł (kl. 2 TMt), Kinga Oliwa (kl 1 TG) i Mikołaj Chrobak (kl. 1 TG). Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach.


logo logoW dniu 27 października 2016r. odbyło się spotkanie profilaktyczne młodzieży naszej szkoły z Panią Ewą Nalepą - aspirantem sztabowym z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Tematem prelekcji było zagadnienie odpowiedzialności prawnej i przejawów demoralizacji wśród osób nieletnich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 1 TGM, 1 TUM oraz 2 TMt.


2016 Święto Szkoły (13)14 października 2016r. miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia KEN, Święta Szkoły i Dnia Nauczyciela. Miało też wtedy miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz zmiana przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor nagrodził najlepszych nauczycieli i pracowników Szkoły. Po uroczystości nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu nt. komunikacji.


W dniu 7.10.2016r. odbył się Turniej Szachowy dla uczniów ZSZiO w Sułkowicach, tradycyjnie zdominowany przez uczniów technikum mechatronicznego, o czym świadczą wyniki: 1) Piotr Garbień (kl. 4 Tmt); 2) Albert Kozioł (kl. 2 Tmt); 3) Mateusz Pieczara (kl. 3 Tmt). Zwycięzcy zostaną zgłoszeni do rozgrywek drużynowych na szczeblu powiatowym, preferujących drużyny, w których składzie jest co najmniej jedna dziewczyna - zapraszamy więc do udziału uczennice znające zasady gry w szachy.


7.10.2016r. uczniowie klasy 4 TG wzięli udział w wycieczce przedmiotowej "Wyspiański - Mehoffer". Zwiedzili Kościół Franciszkanów, gdzie obejrzeli polichromię oraz witraże Stanisława Wyspiańskiego i Drogę Krzyżową namalowaną przez Józefa Mehoffera. W Galerii Sztuki Polskiej XX wieku uczestniczyli w lekcji muzealnej "Stanisław Wyspiański - artysta wszechstronny". Na koniec udali się do Muzeum - Domu Józefa Mehoffera, gdzie mogli podziwiać eksponaty, których twórcą lub właścicielem był artysta. Zdjęcia w GALERII.


W środę 5.10.2016r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej z oświetleniem zewnętrznym. Boisko łączy cztery podstawowe funkcje: użytkowane będzie jako boisko do piłki ręcznej, o wymiarach 20x40 m, boisko do piłki koszykowej o wymiarach 15x20 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 9x18 m, oraz boisko do tenisa o wymiarach 11,07x23,93 m. Ta inwestycja Powiatu Myślenickiego z pewnością uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego. Relacja z otwarcia w Aktualnościach, fotorelacja na stronie szkolnej na FB oraz w GALERII.


"Mgły" - konkurs fotograficzny skierowany do uczniów naszej szkoły, którzy interesują się środowiskiem naturalnym i potrafią utrwalić jego piękno. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić trzy zdjęcia do konkursu. Zdjęcia o tematyce zgodnej tytułem konkursu należy przesyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 grudnia 2016r. Do każdego zdjęcia należy dołączyć opis: co przedstawia, gdzie zostało zrobione, imię i nazwisko autora zdjęcia oraz fragment utworu literackiego (lektury lub wiersza) zawierającego opis lub nawiązującego do tematyki zdjęcia (należy padać tytuł i autora). Rozstrzygnięcie konkursu w połowie stycznia 2017r. Na uczestników i laureatów czekają nagrody!!! Zapytania nt. konkursu: Maciej Betlej.


„SIENKIEWICZOWSKIE POTYCZKI” - Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników literatury i dobrej rozrywki do udziału w konkursie dotyczącym życia i twórczości wielkiego polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. Zadania konkursowe będą pojawiały się przez 3 kolejne poniedziałki października tj. 10 X, 17 X, 24 X w gablocie biblioteki szkolnej na korytarzu. Po formularz zadania należy zgłosić się do biblioteki. Na rozwiązania czekamy do końca każdego tygodnia w bibliotece szkolnej! Zbiory biblioteki oraz specjalnie przygotowana wystawa twórczości pisarza służą pomocą w poszukiwaniu rozwiązań krzyżówek i literackich łamigłówek.


Turniej Szachowy Uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbędzie się 7 października 2016r.(piątek) o godz.12.30 w sali 8. Zapisy u pana Sławomira Rylewicza.


DSCF8064Dnia 26 września 2016r. zorganizowana została wycieczka dla najpilniejszych, najlepszych i najaktywniejszych uczniów, którzy wykazali się sukcesami w ubiegłym roku szkolnym. Formą nagrody dla nich był bezpłatny wyjazd do Krakowa, gdzie zwiedzili Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego oraz Ogród Botaniczny.


logo logo W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001r., mający na celu propagowanie nauki języków obcych. Konkurs Językowy odbył się 26 września 2016r. o godzinie 12.30 w sali nr 11.Najwięcej punktów zdobyły uczennice z klasy 3Tgh: Daria Bargieł i Agnieszka Turaj.


logo logoDnia 26 września 2016 r. uczniowie klas IV TG i IV TM wraz z wychowawczyniami odwiedzili Krakowski Salon Maturzystów w siedzibie UJ Auditorium Maximum. Mieli okazję wysłuchać wykładów specjalistów OKE na temat czekających ich w tym roku szkolnym egzaminów maturalnych oraz zapoznać się z ofertą szkół wyższych.


22.09.2016r. pięć zespołów uczniów z klas: IV TM, III TM, II TGH i I TGM wzięło udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym, co było dla nich okazją do spotkania z innymi kulturami i religiami, sprawdzenia swojej wiedzy oraz twórczego działania na rzecz tolerancji i szacunku dla inności  .


logo logoDnia 21.09.2016r. cała społeczność szkolna wzięła udział w corocznej Pieszej Szkolnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, pod przewodnictwem księdza Leszka, który w Sanktuarium Matki Bożej odprawił w naszej intencji mszę świętą .


logo logoW dniach 19 - 20.09.2016r. uczniowie klasy II TM z wychowawcą i opiekunem udali się na wycieczkę turystyczną, podczas której zdobyli szczyt Babiej Góry. Choć pogoda ich nie rozpieszczała, zgodnym chórem twierdzą, że warto było.


logo logoZapraszamy wszystkich uczniów na GIEŁDĘ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH organizowaną przez Bibliotekę szkolną.
Odbędzie się ona w środę, 7 września 2016r. w godzinach 8.00-9.30 w auli szkolnej. Sprzedający podręczniki proszeni są o przyjście do auli na godzinę 7.45 oraz wcześniejsze zgłoszenie tego faktu do poniedziałku w bibliotece szkolnej.


NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

Wszystkich uczniów zapraszamy na uroczystą inaugurację roku szkolnego
1 września 2016r. o godz. 9.30.

W piątek 2 września odbędą się spotkania dla rodziców:
- rodziców uczniów klas I zapraszamy na godz. 17.00 na spotkanie z Dyrekcją Szkoły a potem z wychowawcami;
- rodziców uczniów klas starszych zapraszamy na godz. 17.30;
- o godz. 18.00 odbędzie się posiedzenie Rady Rodziców.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Nowe zdjęcia w Galerii Gastronomicznej!!!

DSCN4521100_6042DSCN45564


 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.